Ve volnu zůstávám u sportu, rád si zahraji hokej, říká teplický obránce Jan Krob

Fotbalista FK Teplice Jan Krob. Foto: archiv FK TepliceFotbalista FK Teplice Jan Krob. Foto: archiv FK Teplice

Teplice - V seriále o volném času prvoligových fotbalistů se tentokrát detailněji zaměříme na teplického krajního obránce Jana Kroba. Ten do Teplic přišel v létě a v zimní přestávce se rozpovídal i o tom, jak fotbalisté tráví volný čas, když přes zimu nemohou pochopitelně vyjít do ostrých ligových zápasů.

Reklama

Jaký byl váš program po skončení podzimní části sezóny, kterou jste dohráli koncem listopadu?

Po podzimní části sezóny jsme měli čtrnáct dní volno a dostali jsme individuální plán. Já jsem byl s rodinou na horách a v rodinném kruhu. Pak jsem musel plnit tréninkový plán, takže toho volna tolik nebylo. A do toho jsem chodil běhat do lesa a do posilovny.

Co fotbalisté například dělají o volném čase?

Každý to má úplně jinak, někdo si zajde na bowling, na kulečník. Tak jako je každý hráč jiný, tak i ve volnu každý dělá něco jiného.

Čemu se například věnujete vy, když neběháte po ligových trávnících?

Každý fotbalista relaxuje jinak. Já jsem sportovní typ, takže si rád zahraji futsal, když se sejdeme, rád lyžuju nebo nyní přes zimu jsem si několikrát šel zahrát hokej. To trenéři asi nebudou chtít slyšet (smích).

Předpokládám, že máte i nějaké týmové akce se spoluhráči?

Hráči, kteří nedojíždějí a zůstávají v Teplicích, jako například já, tak se scházíme i mimo fotbalový stadion, to je jasné. Hrajeme třeba play-station, zahrajeme stolní fotbal nebo jdeme třeba někam na večeři.

Jak se vám líbí v Teplicích, slovinský útočník Bratanovič se například nechal slyšet, že ho překvapil fakt, že Teplice jsou přece jen menším městem…

Když jsem do Teplic přišel před půl rokem, tak jsem si myslel, že jsou Teplice větší městem. Tolik možností na využití volného času tu není. Chybí nějaké velké nákupní centrum nebo jiné věci, kde se třeba dá zabavit. Ale my jsme tu kvůli fotbalu především.

Zima začala s pořádným zpožděním, bylo pro vás výhodou, že jste mohli trénovat v posledních týdnech v prakticky jarních podmínkách?

Mám rád zimu. Samozřejmě pro fotbal je dobré, že zima začala hodně pozdě, mohli jsme trénovat na přírodní trávě a nemuseli na umělku. Já osobně mám rád ale pořádnou zimu, když je sníh.

Přes zimní pauzu přišlo do Teplic několik posil. Jak se zatím jeví?

Trénujeme velmi tvrdě, nové tváře se jeví dobře. Trenér je hodně zkušený, takže ví, které hráče má přivést.

Jaký jste měli program před odletem na soustředění na Kypru?

Měli jsme střídavý program. Trénujeme venku, i chodíme do tělocvičny a posilovny. Jsme rádi, že můžeme hrát s míčem. Byli jsme i na TRX cvičení, což je dost náročné, ale zvládáme to.

-Martin Pešout-

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Utkání v Brně se lovosickým házenkářům nevydařilo Utkání v Brně se lovosickým házenkářům nevydařilo
V žloutenkou sužovaném Ústí musí cestující v MHD stisknout tlačítko, aby vystoupili V žloutenkou sužovaném Ústí musí cestující v MHD stisknout tlačítko, aby vystoupili
V Krušných horách se objevuje rys V Krušných horách se objevuje rys

Oblíbeného orangutana Ňuňáka popravila tasemnice Oblíbeného orangutana Ňuňáka popravila tasemnice
Hokej v Mostě je po smrti, klub s tímto názvem odstoupil ze druhé ligy Hokej v Mostě je po smrti, klub s tímto názvem odstoupil ze druhé ligy
Opravená plavecká hala a nové lanové centrum? V Mostě se mají na co těšit Opravená plavecká hala a nové lanové centrum? V Mostě se mají na co těšit


Komentáře