Ve Varnsdorfu jsem si hodně zahrál, kvituje obránce Karel Knejzlík

Fotbal. Foto: archiv FK Varnsdorf/fkvarnsdorf.cz
Fotbal. Foto: archiv FK Varnsdorf/fkvarnsdorf.cz

VARNSDORF - Ke klidné záchraně fotbalistů FK Varnsdorf ve druhé lize přispěl i levý obránce Karel Knejzlík. V týmu hostoval ze Slovanu Liberec a už ve svých jedenadvaceti letech naznačil, že má předpoklady k výkonnostnímu růstu. „Jsem rád, že jsem ve Varnsdorfu odehrál velkou porci zápasů,“ svěřil se Knejzlík.

Reklama

Jak se zrodilo vaše působení ve varnsdorfském klubu?

Vzniklo to tak, že jsem za Slovan Liberec nastoupil v pohárovém utkání ve Varnsdorfu. Zápas se mi docela povedl. Od té doby se začalo jednat, a když přišla nabídka na hostování, tak jsem neváhal. Měl jsem zájem o Varnsdorf, protože druhá liga dospělých je mnohem lepší než Juniorská liga. V Liberci jsem si předtím zahrál za áčko třeba i s Honzou Sýkorou, co je nyní v pražské Slavii. V libereckém týmu byl tehdy i Marek Bakoš.

Vybavíte si svoje začátky ve druhé lize?

Ve Varnsdorfu jsem rok a půl. Když jsem přišel s trenérem Veselým, tým byl na posledním místě v tabulce. Měli jsme starosti se záchranou, ale během několika kol jsme se z toho dostali. A zbytek sezóny jsme odehráli v klidném středu tabulky.

A co uplynulá sezóna?

Byli jsme namočení v dolní části tabulky, ale pak jsme udělali zase velký krok k záchraně. Naštěstí jsme si oddechli po výhře nad Ústím nad Labem. Po ní jsme stvrdili setrvání v soutěži a sezónu jsme dohráli bez stresu. Nebyli jsme pod tlakem, i když předposlední Vítkovice získávaly spoustu bodů a doháněly ztrátu. Tím také ostatní kluby se musely obávat případného sestupu, který nakonec postihl jen Prostějov. Původně měl spadnout i Frýdek-Místek, ale z Moravskoslezské ligy se nikdo do druhé ligy nepřihlásil, takže Frýdek v ní zůstává.

Máte dál vazby na liberecký klub?

V průběhu minulé sezóny jsme s vedením Slovanu nebyl v kontaktu. Ale mužstvo jsem sledoval.

Kam povedou vaše další fotbalové kroky?

Hlavně jsem se snažil odehrát úspěšně závěr sezóny. Skončilo mi hostování ve Varnsdorfu. Měli jsme třítýdenní volno, a uvidím, co bude.

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře