Ve skupině play out musíme makat a bojovat, uvědomuje si František Lukeš

Ilustrační snímek. Foto: archiv HC Verva Litvínov
Ilustrační snímek. Foto: archiv HC Verva Litvínov

Litvínov - Útočník František Lukeš byl jednou z ústředních postav hokejistů Litvínova při vítězném zápase s Vítkovicemi v rámci 52. kola extraligy. Vstřelil vyrovnávací gól svého týmu na 1:1 a poté v prodloužení se podílel na výsledku 2:1 přihrávkou na rozhodující branku Viktora Hübla. „Hlavně chceme uspět ve skupině play out,“ podotkl Lukeš.

Reklama

Jak bylo těžké obracet proti Vítkovicím skóre ze stavu 0:1?

Vítkovičtí hráli dobře v obraně, blokují střely a moc jich na svého brankáře nepustí. Takové to bylo i při zápasech na jejich ledě. Byl jsem rád, že se mi povedlo srovnat a tím jsme oživili naději na výhru.

Zdá se, že vám znovu funguje spolupráce s Viktorem Hüblem.

Rozumíme si. Před druhým gólem jsem vystřelil, puk se odrazil k Viktorovi a spadlo to tam. Ukázalo se, že Viktor Hübl je pořád kvalitním hráčem.

Je vítězství nad Vítkovicemi pro Litvínov dobrou zprávou před další fází sezóny?

Přáli bychom si to. Klíčový bude už úterní zápas 8. března v Pardubicích, který se započítává do skupiny play out. Musíme tam vyhrát, abychom smazali nynější dvoubodovou ztrátu na Pardubice. A po tomto zápase uvidíme, jak se bude skupina dál vyvíjet.

Baráž o udržení se bude týkat celků na třináctém a čtrnáctém místě po skončení play out. Karlovy Vary jsou poslední, Litvínov je třináctý a Pardubice dvanácté. Teoreticky by mohly do baráže klesnout i aktuálně jedenácté Vítkovice.

Taková je výchozí pozice, ale těžko něco říci o ostatních týmech. Především musíme sami makat, bojovat. A když do toho dáme všechno, budeme mít šanci na potřebné umístění pro vyhnutí se baráži.

Skupina play out se hraje od 8. března do 25. března. Během šesti kol se každý tým střetne s každým jednou doma a venku. Litvínov tak přivítá na svém stadiónu v pátek 11. března Vítkovice, dále v následujících termínech hostí i Karlovy Vary a Pardubice.

Reklama

Hodnocení

3 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře