Varnsdorf to vzdal a do SYNOT ligy nepůjde

Fotbalista Varnsdorfu Rudnitskyy. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz
Fotbalista Varnsdorfu Rudnitskyy. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

Varnsdorf - Fotbalový klub z Varnsdorfu si českou nejvyšší fotbalovou soutěže nezahraje. Přestože ve druhé lize skončil druhý a vybojoval si právo postupu, účasti mezi fotbalovou elitou se vzdal.

Reklama

Na vině je nevyhovující stadion. Varnsdorf hrál druhou ligu na zcela nevyhovujícím stánku a rok by musel hrát nejvyšší soutěž jinde. Už předběžně se domluvil s Jabloncem, během jednoho roku by ale svůj stadion musel přestavět, aby vyhovoval předpisům fotbalové asociace.

Taková rekonstrukce by "Vanďák" stála alespoň sto milionů a do takového rizika klub nepůjde. Bohužel se mu nepodařilo získat záruky a finační zdroje, pomoc odmítl i Ústecký kraj.

Varnsdorf tak bez toho, aby začal rekonstruovat svůj stadion, do vyšší soutěže jít nemůže. Jeho místo tak zaujem třetí tým tabulky - Fastav Zlín. Ten z nejvyšší soutěže sestoupil v sezóně 2008-2009.

Pro celý fotbalový klub a hráče je to samozřejmě zklamání, šéf klubu Gabriel ale předběžně prozradil, že Varnsdorf bude chtít svůj stadion v budoucnu opravit, aby se znovu mohl pokoušet o postup do první ligy.

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře