Varnsdorf před ligou: Do FNL vstoupí s novým týmem bez řady opor

Kouč Roman Veselý. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz
Kouč Roman Veselý. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

Varnsdorf - Fotbalisté FK Varnsdorf splnili roli favorita a v 1. kole MOL Cupu porazili Proboštov, účastníka krajského přeboru, 3:1. Už za týden ale vstoupí do nového ročníku Fotbalové národní ligy. A bude to pro ně možná složitá úloha, protože budou muset nahradit odchody několika opor.

Reklama

Ladislav Martan odešel z Varnsdorfu do Hradce Králové, Mirzad Mehanovič do Jablonce. A odešli i další. Fotbalisté Varndorfu staví pro začátek nového ročníku FNL téměř nový tým.

"Odešlo nám prakticky deset hráčů a jednalo se o hráče, kteří patřili mezi opory týmu. Mám na mysli fotbalisty jako Tvaroha, Schubert, Mehanovič, Kotiš a další. Do toho se zranil například Rudnitskyj. Možná bude chvilku trvat, než si nový tým sedne a někteří hráči si uvědomí, že tu hrajeme dospělý fotbal," říká trenér FK Varnsdorf Roman Veselý.

Varnsdorf si v sezóně 2014-2015 vykopal postup do první ligy, fotbalový svaz jej tam ale nepustil. A tak je Varnsdorf pro řadu hráčů přestupní stanicí, odkud se do prvoligových celků dá přestoupit.

"Na nás je, abychom zase nové hráče vychovali a byli schopni druhou ligu hrát. Jsme malý klub, vše je otázkou peněz, mnohdy není snadné hráče do Varnsdorfu dostat," vysvětluje trenér Veselý.

Kouč "Vanďáku" se ale na nový ročník těší. "Za týden nám začíná FNL. Ve druhé lize budou celky jako Baník Ostrava či Olomouc a víme, že soutěž bude hodně silná," všímá si Veselý.

A dodává: "Kdo budou nové osobnosti týmu? Ještě nám tu někdo zbyl, například Petr Zieris bude muset přijmout roli klíčového hráče a vzít to na sebe. Do půlky srpna bychom chtěli posílit, nějaké novinky jsou v jednání."

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře