V reprezentační pauze jsme se stmelili, libuje si liberecký útočník Petr Vampola

Liberecký hokejista Petr Vampola. Foto: archiv HC Bílí Tygři LiberecLiberecký hokejista Petr Vampola. Foto: archiv HC Bílí Tygři Liberec

Liberec - Razantní krok k uhájení místa v elitní desítce tabulky extraligy udělali hokejisté Liberce v prestižním duelu s Pardubicemi. Dalšího adepta na předkolo play-off porazili celkem hladce 4:1, když v průběhu zápasu vedli až o čtyři góly. Dva z nich zaznamenal útočník Petr Vampola, jenž byl vyhlášen hvězdou utkání.

Reklama

Jaké je vaše hodnocení souboje Bílých Tygrů s Pardubicemi?

Samozřejmě pozitivní, když jsme získali potřebné tři body. Bylo to důležité vítězství, protože si uvědomujeme, o co se hraje. Po reprezentační přestávce jsme dobře odstartovali do závěru základní části. Zbývající čtyři kola chceme zvládnout co nejlépe a udržet nebo třeba i vylepšit nynější desátou příčku v tabulce.

Jak jste viděl svoje góly?

Vycházely ze hry celého týmu. Na první branku mi krásně nahrál Petr Nedvěd, který je po návratu z olympiády zase naším lídrem. Druhému gólu předcházelo výborné vyřešení situace dva na jednoho od Tomáše Filippiho. Nahrál mi tak přesně, že se mi povedlo zvednout puk pod horní tyčku a naštěstí to tam spadlo.

Cítíte před finišem soutěže velké odhodlání?

Víme, že se můžeme prosadit jen poctivou hokejovou prací. V reprezentační přestávce jsme se stmelili. Řekli jsme si, že nám k úspěchu může pomoci jen perfektní výkon od každého hráče.Mě osobně hodně povzbudil jeden kamarád, který mi psal, jak mi střelecky věří. Tím mě nahecoval ( úsměv).

Takže příště očekáváte zase tři body?

Hrajeme v pátek v Chomutově, který je beznadějně poslední. Chceme potvrdit výhru nad Pardubicemi, ale předem není nic jistého. Doufám, že to dobře dopadne, abychom se pak mohli soustředit na nedělní souboj s Vítkovicemi.

-mpe-

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Liberecko

Cizinec v kempu zaútočil nožem na jiného muže. Chtěl vraždit? Cizinec v kempu zaútočil nožem na jiného muže. Chtěl vraždit?
Sever Čech trápí déšť, hrozí povodně Sever Čech trápí déšť, hrozí povodně
Zachránili tenistku Kvitovou, teď dostanou miliony Zachránili tenistku Kvitovou, teď dostanou miliony

Nejnavštěvovanější místa v Česku. V žebříčku exceluje Liberec Nejnavštěvovanější místa v Česku. V žebříčku exceluje Liberec
Andrej Babiš i Miloš Zeman pod palbou protestů nejen v Praze, ale i v Liberci Andrej Babiš i Miloš Zeman pod palbou protestů nejen v Praze, ale i v Liberci
Na Spartě nemáme co ztratit, avizuje Karafiát před finišem ligy Na Spartě nemáme co ztratit, avizuje Karafiát před finišem ligy


Komentáře