V připravě pracujeme na vytrvalosti a síle, říká trenér Ústí Petr Němec

Petr Němec. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz
Petr Němec. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

Ústí n/L. - Zatímco další dva severočeské druholigové fotbalové celky Varnsdorfu a Mostu startují v zimním turnaji v rámci Tipsport ligy, mužstvo FK Ústí nad Labem volí model jednotlivých přípravných zápasů. Je to tedy určitá změna oproti minulosti. A jak se osvědčí, ukážou až jarní zápasy.

Reklama

„Vím o tom, že Ústí hrávalo tradiční turnaj. V letošním roce jsme do toho nešli. Připravujeme se ale stejně intenzivně jako ostatní týmy, a to především v domácích podmínkách,“ uvedl ústecký trenér Petr Němec.

FK Ústí se poměřilo například s juniorkou Slovanu Liberec. „Pro tuto fázi přípravy to byl dobrý protivník. Měli jsme hodně těžký týden. Kluci trénovali prakticky pořád dvakrát. Takže utkání splnilo účel, jedeme podle plánu,“ tvrdil kouč. Zápas mu odhalil i to, na čem musí jeho svěřenci hlavně zapracovat. „I když hráči mají těžké nohy, neměli by zbytečně ztrácet míče. Pracujeme na vytrvalosti, síle, jak to má být,“ uvažoval Němec.

S týmem trénují i někteří dorostenci. „Jsou to snaživí kluci. Ale odhadovat, jestli z nich někdo dostane šanci dostat se do áčka, je brzy. Chceme, aby pokračovali v tréninkovém tempu. I příprava s A-mužstvem jim může dát taky dost zkušeností. Přece jen jsme ale v situaci, kdy nás čeká boj o záchranu ve druhé lize, a napětí s důležitostí mohou zabrzdit rychlejší posun dorostenců do kádru dospělých,“ podotkl zkušený trenér.

Žádný kouč by se nebránil posilám. „Máme nějaké příchody podchycené, ale nebudu polemizovat o jménech. Až se u nás někdo nový objeví, můžeme se o tom bavit,“ nechtěl Němec předbíhat. Druholigová zimní přestávka trvá až do konce prvního týdne v březnu. To je pořád dlouhá doba. „Termínová listina pro tuto soutěž zůstává stejná už od doby, co jsem hrával ligu,“ říká někdejší záložník a člen zlatého československého týmu z olympiády v Moskvě v roce 1980!

Fotbalisté Ústí se pokusí na jaře uniknout ze sestupového pásma druhé ligy. Poslední s velkým odstupem je Kolín. Takže teoreticky by mohl být prvním sestupujícím. „Ale ve fotbale není nikdy nic definitivní. Díváme se i na celky, které jsou před námi. Jsou tam nevelké bodové odstupy, které chceme smazat,“ zakončil Němec.

ČTĚTE:  Ústecká Arma s novým koučem Petrem Němcem proti Vlašimi uspěla

Fotbalové Ústí se dál topí v krizi

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře