V obraně jsme se hodně zlepšili, kvituje Michael Petrásek

Ilustrační snímek. Foto: Ladislav Chlíbek
Ilustrační snímek. Foto: Ladislav Chlíbek

LITVÍNOV - Hokejisté Litvínova ještě mají malou šanci na vyhnutí se baráži, s prolínací soutěží ale přesto počítají. "Samozřejmě budeme muset nalézt nějakou herní pohodu. Nebudeme chtít jen prohrávat a pak s tím jít do baráže," říká před závěrem sezóny gólman Vervy Michael Petrásek.

Reklama

Pojďme se ještě vrátit k pátečnímu souboji s Vítkovicemi (2:1pp).

Dva body jsou super, ale mohli jsme mít tři. Utkání si myslím, že odpovídalo parametrům, jaké nás budou čekat v baráži. Bojovali jsme a byli lepší až ve třetí třetině se to vyrovnalo. Podobně to může být i v závěrečné baráži. Že budeme útočit, soupeři budou bránit a čekat na šanci.

Odchytal jste druhý zápas po zranění. Jak se cítíte?

Cítím se dobře, ale hlavně jsme zlepšili obrannou fázi hry, takže spoluhráči mi vzadu hodně pomáhali. Na naše poměry jsme úspěšně bránili.

Co se týmu povedlo změnit v období než jste se zranil?

Nechodíme napadat, tak abychom pak propadali v obraně. Kluci blokují střely, poctivě brání, hlídají si dorážky soupeře. Zlepšili jsme se. Soupeři už nemají deset gólových šancí v zápase, ale jen třeba čtyři, což nám dává větší šanci zápas vyhrát.

Jak před baráží budete hledat herní pohodu?

Ještě to úplně nebalíme, ještě se baráži můžeme vyhnout, byť ta šance je hodně malá a museli bychom mít štěstí. Samozřejmě budeme muset nalézt nějakou herní pohodu. Nebudeme chtít jen prohrávat a pak s tím jít do baráže.

Jak bude složité se na baráž připravit skrz play-out, kde Chomutovu a Mladé Boleslavi nemusí brzy o nic jít?

Bude záležet, jak velké budou bodové rozestupy mezi zachráněnými týmy a třeba námi, jak k tomu soupeři přistoupí, jestli třeba nedají šanci mladým hráčům. My musíme hrát naplno a nic nevypustit a to důležité nás ještě čeká.

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře