V Liberci se znovu potkali fotbaloví kamarádi

Fotbalista Michael Rabušic. Foto: archiv FC Slovan LiberecFotbalista Michael Rabušic. Foto: archiv FC Slovan Liberec

Liberec - Bylo to zajímavé fotbalové setkání. V liberecké sportovní hale Dukly se v pátek uskutečnil halový turnaj, jehož se zúčastnili kromě současných hráčů domácího Slovanu i bývalé opory zdejšího klubu, působící už mimo Liberec.

Reklama

Většinu z nich spojoval fakt, že pořád ve městě pod Ještědem bydlí, nebo k němu mají vztah díky dřívějšímu hráčskému angažmá.

A tak diváci mohli sledovat na hrací ploše Lukáše Váchu (nyní Sparta Praha), Jiřího Štajnera ( Mladá Boleslav), Pavla Košťála (Zbrojovka Brno), Benjamina Vomáčku (Baník Ostrava), Milana Matulu (Teplice), Petra Lukáše i řadu dalších známých tváří.

Středem pozornosti fanoušků byl ale především současný kapitán libereckého Slovanu Radoslav Kováč, který kromě toho, že se objevil na hřišti, stačil i při sledování ostatních zápasů rozdávat na tribuně autogramy.

V roli soupeřů se potkali liberečtí brankáři Přemysl Kovář a Zbyněk Hauzr. Zatímco Kovář si zahrál v poli, Hauzr zůstal věrný svému "řemeslu", a bylo zajímavé sledovat právě netradiční souboj této dvojice při jednom z utkání.

Liberecký kanonýr Michael Rabušic, jenž má za sebou skvělý podzim, nad možností zahrát si i mezi svátky fotbal, vůbec neváhal. "I když jsme končili sezónu až v polovině prosince, znovu jsem se těšil na spoluhráče i další kluky, kteří sem přijeli. Pár dní jsem strávil doma v Náměšti na Moravě, od pátku jsem znovu v Liberci. Ještě si trochu odpočinu, ale pomalu už začínám myslet na začátek tvrdé zimní přípravy," řekl pro SeveročeskýDenik.cz Michael Rabušic.

Záložník David Pavelka patřil na podzim k nejvytíženějším hráčům Slovanu. Dřel v lize i na evropské scéně, ale s únavou se podle svých slov dobře vyrovnal.

"Velké herní zatíženi mi nevadí. Na nynějším libereckém turnaji jsem zase rád viděl míč. To je lepší, než jen nabírání fyzické kondice. Na svátky jsem byl s rodinou v Praze, od čtvrtka jsem doma v  Liberci, a ještě počítám s krátkým pobytem v lázních. Začínáme přípravu až 6. ledna. O to asi bude svižnější, protože nás pak čeká náročný program," usmál se Pavelka, který společně s týmem vyhlíží jarní účast Slovanu Liberec v Evropské lize. Soupeřem severočeského mužstva bude nizozemský AZ Alkmaar, hraje se 20. a 27. února 2014.

-mpe-

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře