V baráži jsme prokázali potenciál, liboval si litvínovský útočník Radek Duda

Radek Duda. Foto: archiv Hokej-Litvinov.cz
Radek Duda. Foto: archiv Hokej-Litvinov.cz

Litvínov - Nakonec to nebyly takové nervy, jak se mnozí obávali. Hokejisté Litvínova uhájili extraligovou příslušnost už tři kola před koncem baráže. Velká úleva. To byla nejčastější reakce hráčů i trenérů na fakt, že úřadující mistr extraligy z roku 2015 bude pokračovat ve svém účinkování v nejvyšší soutěži i v příští sezóně.

Reklama

„Jsme rádi, že jsme udělali alespoň dobrou tečku za jinak katastrofální sezónou. Prošli jsme si složitým obdobím, které by se mělo stát ponaučením směrem do budoucna,“ usoudil předseda představenstva klubu a zároveň asistent trenéra Jiří Šlégr.

Tým Litvínova se v baráži opíral o útočné trio František Lukeš - Robin Hanzl - Radek Duda. Sehraná trojice na sebe vzala zodpovědnost a výrazně se podílela na vítězstvích, která dovedla mužstvo na aktuální první příčku tabulky baráže. I druhé místo by znamenalo záchranu, takže v tomto ohledu splnil obhájce titulu barážovou povinnost.

Hodně barážové tažení prožíval útočník Radek Duda. Neměl zrovna ideální scénář sezóny. V jejím průběhu skončil v Karlových Varech a přesunul se právě do Litvínova. „Spoluhráčům vděčím za to, že jsem pookřál, a trenérům, že mi dali důvěru. Že mě nechali hrát, na to jsem zvyklý. Dali mi roli," svěřil se Duda.

Úspěch v baráži je pro něj zadostiučiněním za obtížné chvíle v základní části extraligy i ve skupině play out. „Všichni v klubu jsme šťastní, že jsme dokázali to, co jsme chtěli. Bral jsem to tak, že jdeme do baráže a musíme ji vyhrát kvůli všem lidem, pro neskutečné fanoušky. Hráli jsme za celou litvínovskou organizaci od vedení až po zaměstnance z kanceláří. Vážíme si velké podpory diváků. Na baráž chodilo pět a půl tisíce lidí na jeden zápas, to je skvělé,“ pokýval hlavou Duda.

„Byl jsem přesvědčený, už když jsme šli do skupiny o udržení, že tým má sílu a kvalitu. Pouze musí plnit, co kluci trenérský řeknou. To je nejdůležitější v hokeji, právě detaily," podotkl útočník.

Z konce sezóny má pozitivní pocity. „V týmu je velký ofenzivní potenciál. Všem se proti nám špatně hraje. Jde jen o to nepanikařit, když nám to tam nespadne. V příští sezoně do toho takto vlétneme a myslím si, že budeme v tabulce úplně jinde," pohlédl Duda do příštích měsíců.

Reklama

Hodnocení

2.33 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře