Útočník Petružálek skončil v Litvínově a bude hrát ve Švédsku

Jakub Petružálek. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz
Jakub Petružálek. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

Litvínov - Bez tří největších opor vstupují hokejisté Vervy Litvínov do nadcházející sezóny, která pro ně začíná hned zostra. Startují v evropské Lize mistrů, v níž mají ve skupině za soupeře francouzský HC Grenoble a finský klub Blues Espoo. Litvínov bude postrádat nejen brankáře Pavla Francouze a útočníka Martina Ručinského, ale i dalšího skvělého ofenzivního hráče Jakuba Petružálka!

Reklama

Zatímco gólman Francouz už v červnu potvrdil přestup do ruského Traktoru Čeljabinsk a Ručinský ukončil nesmírně bohatou hráčskou kariéru, nad Petružálkem se vznášely otazníky. Dokonce existovala varianta, že by sezónu začal v Litvínově. Jenže všechno je jinak. Petružálek se rozhodl k odchodu do Švédska. Podepsal smlouvu s tamním týmem Örebro.

Přestup litvínovského hokejisty právě do švédské ligy je překvapením, protože se všeobecně předpokládalo, že se vrátí do KHL, v níž už působil v Chabarovsku, Dynamu Moskva, Kazani a Jekatěrinburgu. Petružálek se netajil úvahami pokračovat v kariéře v Rusku, kde si předtím vydobyl výborné renomé.

Tentokrát ale zřejmě nedostal z ruských klubů adekvátní nabídku, a tak zvolil směr Skandinávie. V Örebro by se měl stát hvězdou mužstva. Zpočátku se může opřít o podporu dalšího českého hráče, jelikož tam hraje reprezentační obránce Jakub Krejčík (dříve Slavia, Sparta, Lev Praha). V brance září slovenský gólman Július Hudáček, který v předminulé sezóně chytal za Pardubice.

Hokejisté Litvínova, úřadující mistři české extraligy, se připravují na boje v hlavní části sezóny pod vedením trenéra Radima Rulíka. Jeho novým asistentem se stal Ondřej Weissmann, jenž ještě na květnovém mistrovství světa 2015 byl asistentem tehdejšího reprezentačního trenéra Vladimíra Růžičky.

Weissmann se vrátil do litvínovského klubu po několika letech, když předtím pracoval u juniorů. Ale svojí trenérskou dráhu začínal bývalý hráč Litvínova a Jihlava „doma“ v Litvínově jako hlavní kouč u A-mužstva už v roce 1998. Dalším asistentem je Jiří Šlégr.

Z nových hráčů Litvínova je nejznámější slovenský brankář Jaroslav Janus, který v loňské sezóně chytal za Slovan Bratislava a pražskou Spartu. Spolu s ním tvoří brankářský tým Horák, Soukup a Petrásek. V přípravných zápasech dostávali příležitost v obraně i v útoku mladí hráči, kteří bojují o zapojení do užšího kádru mistrovského celku.

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře