Utkání v Brně se lovosickým házenkářům nevydařilo

Lovci Lovosice při oddechovém čase. Foto: Miroslav Vintrich

LOVOSICE - Vítěznou sérii se Lovcům v Brně natáhnout nepodařilo. Po výborném začátku propadli v obraně a z moravské metropole vezou tříbrankovou porážku.

Lovosičtí začali utkání velmi dobře, v poli i při sedmičkách byl jistý Sýkora a dvě další branky z prostoru spojky poslaly Lovce v 6. minutě do vedení 5:2. Až do 15. minuty hráli Lovci skvěle, v útoku se prezentovali pestrou hrou a když se k tomu přidaly zákroky Artura Adamíka v brance, byl po čtvrthodině hry stav 9:4 pro severočeské házenkáře.

Oddechový čas domácím pomohl a tři branky z křídla vrátily Brno znovu do hry. Navíc pak přišlo vyloučení pro hosty, Brno přesilovku vyhrálo 2:0 a Lovosičtí rázem vedli již jen o branku. Brno zpřesnilo obranu, dařilo se mu blokovat střely ze střední vzdálenosti. Obrana Lovosic již zdaleka nebyla tak kompaktní jako na začátku a v další přesilovce pro Brno, která přišla v závěru první půle, nakonec další brankou z křídla srovnalo na poločasových 15:15.

Ve druhé půli Lovic již jen dotahovali a to je stálo obrovské množství sil. Brno hned v úvodu druhého poločasu otočilo vývoj zápasu ve svůj prospěch a chvílemi vedlo dokonce již o pět branek. Severočechům epomohlo střídání brance, nedařila se jim střelba v útoku, ale především totálně propadli v obranné fázi. Především brněnské křídlo Cáb si s jejich obranou dělalo chvílemi co chtělo. Záchvěv naděje přišel v 53. minutě, kdy Lovci dokázali třemi góly v řadě téměř dorovnat skóre (26:27). Následoval oddechový čas, který ale klid a vyrovnání nepřinesl. Hosté naopak udělali stejné chyby vzadu a ty již nestihli napravit ani dvojí změnou obranného systému. Nakonec Lovci v Brně podlehli 29:32 a domů jedou s prázdnou.

Komentář trenéra Vojtěcha Srby, HK FCC Město Lovosice: „Dnes jsme předvedli naprosto naivní obranu, ve které jsme v podstatě nebyli schopni přerušit hru soupeře a nechali rozstřílet naše brankáře, kteří dnes také neměli dobrý den. Hodně sil nás stálo stahování náskoku soupeře, v tu chvíli jsme potřebovali nějaký zákrok vzadu, ale ten bohužel nepřišel. Když se k tomu přidalo neproměňování šancí v útoku, nemohlo toto utkání dopadnout jinak. Až na drobné výjimky chybí jednoznačně všem našim hráčům sebeobětování v obranné fázi.“

Sestava a branky Lovců: Hrdlička, Adamík – Landa 1, Jalík, Sýkora 7/2, Motl, Bouček 5, Jeínek 3/2, Bičiště 2, Klimt 6, Konárik 1, Semerád, Karlovec, Malý 5.

7m hody: 5/4 – 4/4, vyloučení: 3 – 4, rozhodčí: Valášek, Vychodil, diváků: 712