Ústí letos žilo basketem. Sluneta by ráda udržela Američany

Basketbalisté Slunety Ústí nad Labem. Foto: archiv BK ÚstíBasketbalisté Slunety Ústí nad Labem. Foto: archiv BK Ústí

Ústí n/L. - Ústečtí basketbalisté zaznamenali nejlepší sezónu ve své historii a do budoucna by v nastaveném trendu rádi pokračovali. Tým, který roky působil na hraně Matonni NBL a nižší první ligy, by se rád zařadil mezi přední celky nejvyšší soutěže.

Reklama

Nejlepší výsledky v historii, nejvyšší návštěvy za posední roky, které dokonce překonávaly návštěvnost na zápasech ústeckých hokejistů. Ti přitom byli po dlouhá léta považování za sportovní lídry severočeského města.

Ústečtí basketbalisté mohou být s uplynulou sezónou skutečně spokojeni. A to navzdory jednoznačnému čtvrtfinálovému vyřazení v play-off od Pardubic 0:3 na zápasy. „Dvakrát jsme s nimi prohráli jen těsně, v prvním utkání pouze trojkou Sanderse v poslední sekundě. Nemusíme být nespokojení,“ nezoufá si generální manažer Tomáš Hrubý.

Ústí selhalo jen v posledním třetím utkání, když už nemělo sil na zvrat. „Dobrou sezónu jsme zakončili nepovedeným zápasem, ale nemáme se za co stydět. Pouze s pěti střelci jsme nemohli pomýšlet na vítězství proti tak silnému celku, jakou jsou Pardubice,“ hodnotil pivot Slunety David Šteffel.

Ústecký basket zažil vzestup především díky několika americkým hráčům. Největší hvězdou byl pak Kwamain Mitchell, který se během jediné sezóny v Česku stal jednou ze star Mattoni NBL.

Udržet takovou osobnost v Ústí i pro příští sezónu nemusí být vůbec snadné. Mitchell by totiž rád zkusil štěstí v letní lize NBA. „Přeji mu to, ale v Americe je celá řada skvělých hráčů. Spíše kvalitní evropské angažmá by mohlo být v jeho silách,“ komentuje Tomáš Hrubý.

Ústí by rádo udrželo další zámořské basketbalisty Steffecka. Zůstat by mohl i Lewis či Bowden.

I kdyby Sluneta Mitchella neudržela, Tomáš Hrubý věří, že tým bude úspěšný i nadále. „Minimálně budeme chtít být sedmí, chceme ale i výše,“ uzavírá.

-Martin Pešout-

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře