Ústí je pro mě domovinou, svěřuje se basketbalový reprezentant Ondřej Balvín

Basketbalový reprezentant Ondřej Balvín. Foto SEVEROCESKYDENIK
Basketbalový reprezentant Ondřej Balvín. Foto SEVEROCESKYDENIK

Svou postavou je nepřehlédnutelný. Český basketbalový reprezentant Ondřej Balvín, který pochází z Ústí nad Labem, patří k oporám národního týmu. Na severu Čech se představí i v sobotu 27. srpna při kvalifikačním utkání o postup na mistrovství světa. Česká reprezentace nastoupí v Chomutově proti Maďarsku.

Reklama

Jaké máte vzpomínky na svoje ústecké začátky?

Ústí bude vždycky pro mě mojí domovinou. K městu mám vztah, protože tam žije moje rodina. A s myšlenkami na Ústí je spojena i nostalgie. Bydlel jsem tam do svých čtrnácti let, než jsem odešel do USK Praha. Vybavuji si i jména trenérů, kteří mě vedli v ústeckém  klubu. Jednou za čas se do Ústí vracím a je zajímavé zavzpomínat si na dětství.

S jakými sportovními cíli jste z Ústí odcházel?

S tím, že se chci basketbalu věnovat naplno. Ale nevěděl jsem, jaký bude můj strop.

Sledujete dál dění v ústeckém klubu?

Jsem v kontaktu s manažerem Tomášem Hrubým. Znám i ústeckého trenéra Jana Šotnara i jeho bratra Michala Šotnara, který hrál také za Ústí.

Co říkáte na čtvrté místo BK Ústí nad Labem v minulém ročníku nejvyšší soutěže?

Je to velký úspěch. Pokud vím, tak Ústečtí nikdy nebyli na medailových pozicích v lize. Snad ani nepřešli přes první kolo play off, až v minulé sezoně. Nynější umístění dává velkou naději směrem do budoucnosti. Konstruktivní práce se začíná vyplácet a je předpoklad, že s Ústím se musí vážně počítat.

Jak vnímáte kvalifikační zápas s Maďarskem v Chomutově?

Rád bych pozval do chomutovské arény fanoušky, kteří se jistě těší i na blížící se mistrovství Evropy v Praze.

Kde budete na klubové úrovni působit v příští sezoně?

Mám za sebou jedenáct let ve Španělsku, kde jsem prošel vícero kluby. Mohu jmenovat Sevillu, Gran Canaria, Estudiantes Madrid, Bilbao, byl jsem krátce i v německém Bayernu Mnichov a naposledy v Japonsku. Nyní přecházím do ukrajinského klubu Prometej, který vede trenér české reprezentace Ronen Ginzburg. Domovským působištěm klubu bude lotyšská Riga.

Reklama

Hodnocení

4.5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře