Ústí je pro hráče nástupní i výstupní stanicí, říká šéf volejbalového klubu Miroslav Přikryl

Miroslav Přikryl. Foto: archiv SeveročeskýDeník.czMiroslav Přikryl. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

Ústí n/L. - Posunout se dál ve výkonnosti a mít poněkud vyšší ambice, než jen uhájení záchrany v soutěži. S takovým předsevzetím vstupují do nového ročníku mužské extraligy volejbalisté SKV Ústí nad Labem.

Reklama

Generální manažer klubu Miroslav Přikryl vedl tým v přípravě i z pozice hlavního trenéra, takže má dokonalý přehled o podmínkách pro ústecký volejbal i síle hráčského kádru.

Jak jste bral fakt, že na jaře skončil v Ústí trenér René Dvořák?

Dost mě to mrzelo, protože jsme při jeho loňském příchodu byli domluvení na dvouletém angažmá. Jenže kouč dostal a přijal lepší nabídku z Příbrami, kde nahradil do Karlovarska odcházejícího Petra Broma.

Jste spokojen s přípravou na sezónu?

Po nevydařeném turnaji v Benátkách nad Jizerou jsem trochu ustoupil z předešlého optimismu. Porážky byly vysoké, byť všechny celky teprve zkoušely sestavu a nebyly kompletní. Kádr jsme na poslední chvíli doplnili o slovenského nahrávače z druhé německé bundesligy.

Věříte přesto v nárůst formy?

Měli bychom být údernější v útoku. Nechceme, aby nám hrozil případný sestup. Jestli budou naše výkony stačit na klidné umístění v tabulce, ukážou až první zápasy. Začínáme 16. října v Odolena Vodě a doma pak hrajeme o dva dny později s Brnem.

Jaké je vlastně postavení ústeckého volejbalu v rámci české extraligy?

Tréninkové podmínky jsou srovnatelné i s nejlepšími týmy, jako jsou Liberec a České Budějovice. Finanční odměny ale nejsou takové, aby se k nám hráči hrnuli. Přicházejí, aby se něco naučili, kvalitně trénovali a ukázali se v extralize. Když se v tohle „řemesle“ zlepší, dostanou většinou lepší nabídku, kterou takříkajíc nemohou odmítnout. Ústí je pro ně nástupní i výstupní stanicí.

Hodně se hovoří o nově vzniklém klubu VK Karlovarsko. Budete brát zápasy s nimi vyloženě prestižně?

Nevnímám to tak, že by to mělo být jakési derby, byť v západočeském celku působí trenér Petr Brom, generální manažer Jakub Novotný i asistent Milan Bican, kteří v minulosti prošli i ústeckým klubem. Ve Varech budují prostě nový projekt, který by mohl být nadějným počinem pro celý český volejbal.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Ústecko

Bude Ústecký kraj platit obědy chudým dětem? Bude Ústecký kraj platit obědy chudým dětem?
Ústecko: Konec doplatků na bydlení? Ústecko: Konec doplatků na bydlení?
Co si o Severočeších myslí Plzeňáci? Hezké to opravdu není... Co si o Severočeších myslí Plzeňáci? Hezké to opravdu není...

Na severu Čech se bouřka vyřádila. Padaly i stromy Na severu Čech se bouřka vyřádila. Padaly i stromy
Boj mezi kraji? Plzeňský chce přetáhnout lidi z Ústeckého. A má to zaplatit EU Boj mezi kraji? Plzeňský chce přetáhnout lidi z Ústeckého. A má to zaplatit EU
Opravuje se dálnice D8. Na řidiče čekají hororové kolony Opravuje se dálnice D8. Na řidiče čekají hororové kolony


Komentáře