Ústí je pro hráče nástupní i výstupní stanicí, říká šéf volejbalového klubu Miroslav Přikryl

Miroslav Přikryl. Foto: archiv SeveročeskýDeník.czMiroslav Přikryl. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

Ústí n/L. - Posunout se dál ve výkonnosti a mít poněkud vyšší ambice, než jen uhájení záchrany v soutěži. S takovým předsevzetím vstupují do nového ročníku mužské extraligy volejbalisté SKV Ústí nad Labem.

Reklama

Generální manažer klubu Miroslav Přikryl vedl tým v přípravě i z pozice hlavního trenéra, takže má dokonalý přehled o podmínkách pro ústecký volejbal i síle hráčského kádru.

Jak jste bral fakt, že na jaře skončil v Ústí trenér René Dvořák?

Dost mě to mrzelo, protože jsme při jeho loňském příchodu byli domluvení na dvouletém angažmá. Jenže kouč dostal a přijal lepší nabídku z Příbrami, kde nahradil do Karlovarska odcházejícího Petra Broma.

Jste spokojen s přípravou na sezónu?

Po nevydařeném turnaji v Benátkách nad Jizerou jsem trochu ustoupil z předešlého optimismu. Porážky byly vysoké, byť všechny celky teprve zkoušely sestavu a nebyly kompletní. Kádr jsme na poslední chvíli doplnili o slovenského nahrávače z druhé německé bundesligy.

Věříte přesto v nárůst formy?

Měli bychom být údernější v útoku. Nechceme, aby nám hrozil případný sestup. Jestli budou naše výkony stačit na klidné umístění v tabulce, ukážou až první zápasy. Začínáme 16. října v Odolena Vodě a doma pak hrajeme o dva dny později s Brnem.

Jaké je vlastně postavení ústeckého volejbalu v rámci české extraligy?

Tréninkové podmínky jsou srovnatelné i s nejlepšími týmy, jako jsou Liberec a České Budějovice. Finanční odměny ale nejsou takové, aby se k nám hráči hrnuli. Přicházejí, aby se něco naučili, kvalitně trénovali a ukázali se v extralize. Když se v tohle „řemesle“ zlepší, dostanou většinou lepší nabídku, kterou takříkajíc nemohou odmítnout. Ústí je pro ně nástupní i výstupní stanicí.

Hodně se hovoří o nově vzniklém klubu VK Karlovarsko. Budete brát zápasy s nimi vyloženě prestižně?

Nevnímám to tak, že by to mělo být jakési derby, byť v západočeském celku působí trenér Petr Brom, generální manažer Jakub Novotný i asistent Milan Bican, kteří v minulosti prošli i ústeckým klubem. Ve Varech budují prostě nový projekt, který by mohl být nadějným počinem pro celý český volejbal.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Ústecko

Bude Ústecký kraj platit obědy chudým dětem? Bude Ústecký kraj platit obědy chudým dětem?
Ústecko: Konec doplatků na bydlení? Ústecko: Konec doplatků na bydlení?
Co si o Severočeších myslí Plzeňáci? Hezké to opravdu není... Co si o Severočeších myslí Plzeňáci? Hezké to opravdu není...

Na severu Čech se bouřka vyřádila. Padaly i stromy Na severu Čech se bouřka vyřádila. Padaly i stromy
Boj mezi kraji? Plzeňský chce přetáhnout lidi z Ústeckého. A má to zaplatit EU Boj mezi kraji? Plzeňský chce přetáhnout lidi z Ústeckého. A má to zaplatit EU
Opravuje se dálnice D8. Na řidiče čekají hororové kolony Opravuje se dálnice D8. Na řidiče čekají hororové kolony

UJEP se rozroste o stavbu za půl miliardy UJEP se rozroste o stavbu za půl miliardy
Prázdninová lodní linka na Labi pluje o prázdninách šestkrát Prázdninová lodní linka na Labi pluje o prázdninách šestkrát
Dálnice D8 je uzavřena kvůli nehodě! Dálnice D8 je uzavřena kvůli nehodě!

Pátrání po dívce z Ústí je stále marné. Odloží případ policie? Pátrání po dívce z Ústí je stále marné. Odloží případ policie?
Modernizace Negrelliho viaduktu změní cestování do Prahy Modernizace Negrelliho viaduktu změní cestování do Prahy
Mohou zdravotní sestry očekávat dva tisíce navíc? Mohou zdravotní sestry očekávat dva tisíce navíc?


Komentáře