Ústečtí volejbalisté věří, že baráž zvládnou

Miroslav Přikryl. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz
Miroslav Přikryl. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

Ústí n/L. - Skončili poslední v extraligové tabulce, přesto mají pořád reálnou naději na setrvání v nejvyšší soutěži. Volejbalisté Ústí nad Labem budou totiž hájit svou dosavadní příslušnost v extralize v baráži s vítězem první ligy.

Reklama

„Naším soupeřem bude Sokol Dobřichovice u Prahy. Pro nás je to známý tým, který tvoří tzv. veteránská parta v kombinaci s mladíky. Bývalí extraligoví hráči tam dohrávají kariéru, naopak mladí volejbalisté jsou na jejím začátku,“ řekl generální manažer ústeckého klubu Miroslav Přikryl o protivníkovi v baráži.

Zatímco Dobřichovice mohou jít do baráže bez stresu, pro Ústí je zachování extraligy klíčovou záležitostí. „Dá se říci, že je to i otázka bytí, či nebytí. Po dvanáctiletém nepřetržitém působení v extralize by případný sestup byl velkým problémem. Takže záchrana je skoro životní prioritou. Musíme věřit, že to zvládneme,“ tvrdí manažer.

Ústečtí začínají baráž na domácí palubovce v sobotu 16. dubna 2016, kde se hned o den později uskuteční i druhý zápas. Pak se série přesune do Dobřichovic. Hraje se celkově na tři vítězství.

Jaká je atmosféra v ústeckém táboře? „Extraligu jsme završili dvěma solidními výsledky, když jsme v závěrečném kole podlehli favorizované Ostravě jen 2:3. Hráči se přesvědčili, že se dá bojovat i se zkušenějším soupeřem. Od toho se chceme odrazit i pro start do baráže. Naší povinností by měla být dvě vítězství v domácí hale. Nechceme ale dopředu kalkulovat,“ zamyslel se Přikryl.

Důležitým atributem v podobných barážových sérií bývá i zdravotní stav hráčů. „Registrujeme u některých kluků drobné šrámy, ale jde o hodně a každý chce pro tým odvést maximum. Teď se už nedá moc věcí natrénovat, jde spíše o správné psychické naladění. Trenér se snaží hráče nabudit a uklidnit v tom směru, že rozhodovat může také odolnost a vnitřní zaujetí. Bylo tam rozčarování z nutnosti hrát baráž, jenže nyní se na to nedá myslet a podstatné jsou výkony na hřišti,“ přesvědčoval manažer.

V současné době se v Ústí nezabývají příští sezónou. „To by bylo předčasné. Všechno začneme řešit, až budeme mít jasno po baráži,“dodal Přikryl.

ČTĚTE:  Jediným cílem je záchrana v extralize, avizuje manažer ústeckých volejbalistů Miroslav Přikryl

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře