Ústečtí volejbalisté věří, že baráž zvládnou

Miroslav Přikryl. Foto: archiv SeveročeskýDeník.czMiroslav Přikryl. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

Ústí n/L. - Skončili poslední v extraligové tabulce, přesto mají pořád reálnou naději na setrvání v nejvyšší soutěži. Volejbalisté Ústí nad Labem budou totiž hájit svou dosavadní příslušnost v extralize v baráži s vítězem první ligy.

Reklama

„Naším soupeřem bude Sokol Dobřichovice u Prahy. Pro nás je to známý tým, který tvoří tzv. veteránská parta v kombinaci s mladíky. Bývalí extraligoví hráči tam dohrávají kariéru, naopak mladí volejbalisté jsou na jejím začátku,“ řekl generální manažer ústeckého klubu Miroslav Přikryl o protivníkovi v baráži.

Zatímco Dobřichovice mohou jít do baráže bez stresu, pro Ústí je zachování extraligy klíčovou záležitostí. „Dá se říci, že je to i otázka bytí, či nebytí. Po dvanáctiletém nepřetržitém působení v extralize by případný sestup byl velkým problémem. Takže záchrana je skoro životní prioritou. Musíme věřit, že to zvládneme,“ tvrdí manažer.

Ústečtí začínají baráž na domácí palubovce v sobotu 16. dubna 2016, kde se hned o den později uskuteční i druhý zápas. Pak se série přesune do Dobřichovic. Hraje se celkově na tři vítězství.

Jaká je atmosféra v ústeckém táboře? „Extraligu jsme završili dvěma solidními výsledky, když jsme v závěrečném kole podlehli favorizované Ostravě jen 2:3. Hráči se přesvědčili, že se dá bojovat i se zkušenějším soupeřem. Od toho se chceme odrazit i pro start do baráže. Naší povinností by měla být dvě vítězství v domácí hale. Nechceme ale dopředu kalkulovat,“ zamyslel se Přikryl.

Důležitým atributem v podobných barážových sérií bývá i zdravotní stav hráčů. „Registrujeme u některých kluků drobné šrámy, ale jde o hodně a každý chce pro tým odvést maximum. Teď se už nedá moc věcí natrénovat, jde spíše o správné psychické naladění. Trenér se snaží hráče nabudit a uklidnit v tom směru, že rozhodovat může také odolnost a vnitřní zaujetí. Bylo tam rozčarování z nutnosti hrát baráž, jenže nyní se na to nedá myslet a podstatné jsou výkony na hřišti,“ přesvědčoval manažer.

V současné době se v Ústí nezabývají příští sezónou. „To by bylo předčasné. Všechno začneme řešit, až budeme mít jasno po baráži,“dodal Přikryl.

ČTĚTE:  Jediným cílem je záchrana v extralize, avizuje manažer ústeckých volejbalistů Miroslav Přikryl

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Ústecko

Bude Ústecký kraj platit obědy chudým dětem? Bude Ústecký kraj platit obědy chudým dětem?
Ústecko: Konec doplatků na bydlení? Ústecko: Konec doplatků na bydlení?
Co si o Severočeších myslí Plzeňáci? Hezké to opravdu není... Co si o Severočeších myslí Plzeňáci? Hezké to opravdu není...

Na severu Čech se bouřka vyřádila. Padaly i stromy Na severu Čech se bouřka vyřádila. Padaly i stromy
Boj mezi kraji? Plzeňský chce přetáhnout lidi z Ústeckého. A má to zaplatit EU Boj mezi kraji? Plzeňský chce přetáhnout lidi z Ústeckého. A má to zaplatit EU
Opravuje se dálnice D8. Na řidiče čekají hororové kolony Opravuje se dálnice D8. Na řidiče čekají hororové kolony

UJEP se rozroste o stavbu za půl miliardy UJEP se rozroste o stavbu za půl miliardy
Prázdninová lodní linka na Labi pluje o prázdninách šestkrát Prázdninová lodní linka na Labi pluje o prázdninách šestkrát
Dálnice D8 je uzavřena kvůli nehodě! Dálnice D8 je uzavřena kvůli nehodě!

Pátrání po dívce z Ústí je stále marné. Odloží případ policie? Pátrání po dívce z Ústí je stále marné. Odloží případ policie?
Modernizace Negrelliho viaduktu změní cestování do Prahy Modernizace Negrelliho viaduktu změní cestování do Prahy
Mohou zdravotní sestry očekávat dva tisíce navíc? Mohou zdravotní sestry očekávat dva tisíce navíc?


Komentáře