Ústečtí hokejisté odehráli úspěšnou sezónu i bez velkých peněz. Nemáme na nové dresy, prozradil manažer Čaloun

Jan Čaloun. Foto: Karel Dvořáček/Sporty Ústí
Jan Čaloun. Foto: Karel Dvořáček/Sporty Ústí

Ústí n/L. - Kdysi úspěšný klub, jenž v sezóně 2007-2008 hrál extraligu, několikrát vyhrál první hokejovou ligu. Aktuálně se ale hokejisté Slovanu Ústí nad Labem počítají mezi chudší kluby.

Reklama

V létě se třeba nevědělo, zda se tým vůbec přihlásí do nové prvoligové sezóny. Nakonec i přes finanční potíže z minulostí se Slovan resuscitoval, dostal se do play-off a v něm potrápil Piráty Chomutov!

V neděli (1.3.2015) dohráli hokejisté Slovanu Ústí nad Labem svou sezónu. Ve čtvrtfinále s věhlasnějšími Piráty Chomutov prohráli 2:4 na zápasy, poslední utkání před domácími diváky vysoko 1:6. I přes vyřazení se ale hráči Slovanu dočkali mohutného aplausu tří tisícovek diváků.

V roli sportovního manažera a člena vedení má za sebou první sezónu i Jan Čaloun. Legendární hokejista přesedlal na manažerský post a je jednou z tváří "nového" Slovanu.

Čaloun si letošní ročník mohl pochvalovat. "Ze sportovního i ekonomického hlediska to byla úspěšná sezona. Nikdo tady v květnu nevěděl, co se bude dít. Jasné bylo jen to, že se chceme zachránit a to se nám podařilo. Dostali jsme se až do čtvrtfinále, kde jsme byli Chomutovu důstojným soupeřem," prozradil sportovní manažer Slovanu.

Na ústecký stadion se rovněž vrátili diváci. V zápasech play-off proti Chomutovu Slovanu fandilo doma i přes pět tisíc diváků! "Strašně moc bych chtěl poděkovat divákům, že fandili a tleskali i za stavu 1:6. Chtěl bych, aby chodili na Slovan a klub milovali. Ten můj sen o dortmundské tribuně za brankou se mi pomalu plní, za to lidem děkuju," zasnil se Čaloun.

Slovan ve čtvrtfinále složil v sestavě sotva tři formace hráčů, přesto favorizovaný Chomutov dokázal dvakrát porazit: 7:5 a 3:2po prodloužení. "Chtěli bychom kádr posílit, ale máme nějaký objem peněz a já hráče nebudu přeplácet. Chci, aby tady hráli srdcem, tak jak hrála tahle parta, co se tady utvořila. Nějaká jména máme, ale záleží na tom, jestli někdo odejde a jestli budeme mít peníze. Jako sportovní manažer jsem sledoval chod klubu i po ekonomické stránce a můžu vám říct, že pokud vám nepřitékají miliony, tak je to strašně těžké," ví Čaloun.

Že finanční situace Slovanu není růžová svědčí i fakt, že v letošních dresech odehrají hokejisté i další sezonu, takže si je po posledním zápase nemohli nechat na památku.

Největší hvězdou ústeckých hokejistů je kanonýr Jaroslav Roubík. Toho by Čaloun rád udržel i pro příští ročník. "S Jardou jsme předběžně domluveni. Nastínil jsem mu své představy a Jarda s tím souhlasí. Chci, aby tady zůstal. On je tváří klubu a klíčový hráč týmu. Sám mi řekl, že si sezonu užil, a i když může jít hrát do Pardubic, tak tady chce zůstat. Jestli o někoho bude zájem v extralize, tak mu bránit nebudeme, ale všichni, co tady byli, tak s nimi počítáme pro příští sezonu," uzavřel manažer.

ČTĚTE:  Slovan Ústí nestačil na Chomutov. Piráti jsou v semifinále play-off

Reklama

Hodnocení

3.5 hvězdiček / Hodnoceno: 4x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře