Ústečtí hokejisté odehráli úspěšnou sezónu i bez velkých peněz. Nemáme na nové dresy, prozradil manažer Čaloun

Jan Čaloun. Foto: Karel Dvořáček/Sporty ÚstíJan Čaloun. Foto: Karel Dvořáček/Sporty Ústí

Ústí n/L. - Kdysi úspěšný klub, jenž v sezóně 2007-2008 hrál extraligu, několikrát vyhrál první hokejovou ligu. Aktuálně se ale hokejisté Slovanu Ústí nad Labem počítají mezi chudší kluby.

Reklama

V létě se třeba nevědělo, zda se tým vůbec přihlásí do nové prvoligové sezóny. Nakonec i přes finanční potíže z minulostí se Slovan resuscitoval, dostal se do play-off a v něm potrápil Piráty Chomutov!

V neděli (1.3.2015) dohráli hokejisté Slovanu Ústí nad Labem svou sezónu. Ve čtvrtfinále s věhlasnějšími Piráty Chomutov prohráli 2:4 na zápasy, poslední utkání před domácími diváky vysoko 1:6. I přes vyřazení se ale hráči Slovanu dočkali mohutného aplausu tří tisícovek diváků.

V roli sportovního manažera a člena vedení má za sebou první sezónu i Jan Čaloun. Legendární hokejista přesedlal na manažerský post a je jednou z tváří "nového" Slovanu.

Čaloun si letošní ročník mohl pochvalovat. "Ze sportovního i ekonomického hlediska to byla úspěšná sezona. Nikdo tady v květnu nevěděl, co se bude dít. Jasné bylo jen to, že se chceme zachránit a to se nám podařilo. Dostali jsme se až do čtvrtfinále, kde jsme byli Chomutovu důstojným soupeřem," prozradil sportovní manažer Slovanu.

Na ústecký stadion se rovněž vrátili diváci. V zápasech play-off proti Chomutovu Slovanu fandilo doma i přes pět tisíc diváků! "Strašně moc bych chtěl poděkovat divákům, že fandili a tleskali i za stavu 1:6. Chtěl bych, aby chodili na Slovan a klub milovali. Ten můj sen o dortmundské tribuně za brankou se mi pomalu plní, za to lidem děkuju," zasnil se Čaloun.

Slovan ve čtvrtfinále složil v sestavě sotva tři formace hráčů, přesto favorizovaný Chomutov dokázal dvakrát porazit: 7:5 a 3:2po prodloužení. "Chtěli bychom kádr posílit, ale máme nějaký objem peněz a já hráče nebudu přeplácet. Chci, aby tady hráli srdcem, tak jak hrála tahle parta, co se tady utvořila. Nějaká jména máme, ale záleží na tom, jestli někdo odejde a jestli budeme mít peníze. Jako sportovní manažer jsem sledoval chod klubu i po ekonomické stránce a můžu vám říct, že pokud vám nepřitékají miliony, tak je to strašně těžké," ví Čaloun.

Že finanční situace Slovanu není růžová svědčí i fakt, že v letošních dresech odehrají hokejisté i další sezonu, takže si je po posledním zápase nemohli nechat na památku.

Největší hvězdou ústeckých hokejistů je kanonýr Jaroslav Roubík. Toho by Čaloun rád udržel i pro příští ročník. "S Jardou jsme předběžně domluveni. Nastínil jsem mu své představy a Jarda s tím souhlasí. Chci, aby tady zůstal. On je tváří klubu a klíčový hráč týmu. Sám mi řekl, že si sezonu užil, a i když může jít hrát do Pardubic, tak tady chce zůstat. Jestli o někoho bude zájem v extralize, tak mu bránit nebudeme, ale všichni, co tady byli, tak s nimi počítáme pro příští sezonu," uzavřel manažer.

ČTĚTE:  Slovan Ústí nestačil na Chomutov. Piráti jsou v semifinále play-off

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

3.5 hvězdiček / Hodnoceno: 4x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Lovci vybojovali proti Jičínu důležitou výhru Lovci vybojovali proti Jičínu důležitou výhru
Chomutov se zachránil. Piráti ale chtěli víc Chomutov se zachránil. Piráti ale chtěli víc
Úmrtí tříměsíčního dítěte v Jirkově na Chomutovsku Úmrtí tříměsíčního dítěte v Jirkově na Chomutovsku

Muže na Liberecku usmrtila kukuřice! Muže na Liberecku usmrtila kukuřice!
Pod opilým mužem se probořil led, ve vodě pak skončili i policisté Pod opilým mužem se probořil led, ve vodě pak skončili i policisté
Studenti vyšli do ulic. Proti Babišovi a Zemanovi protestovali i na severu Čech Studenti vyšli do ulic. Proti Babišovi a Zemanovi protestovali i na severu Čech

Miminka narozená v první polovině února 2018 Miminka narozená v první polovině února 2018
Muž, který vloni zhyzdil svou manželku vroucí vodou, dostal podmínku Muž, který vloni zhyzdil svou manželku vroucí vodou, dostal podmínku
OBRAZEM: Piráti padli v play-out s Mladou Boleslaví OBRAZEM: Piráti padli v play-out s Mladou Boleslaví

Tragická nehoda u České Kamenice: Dva mrtví Tragická nehoda u České Kamenice: Dva mrtví
Hořelo v centru Jablonce! Hořelo v centru Jablonce!
Požár autolakovny v Novém Boru: Šest aut v plamenech! Požár autolakovny v Novém Boru: Šest aut v plamenech!


Komentáře