Ústečtí fotbalisté se pod trenérem Davidem Jarolímem dočkali v Jihlavě první výhry

Fotbalisté FK Ústí nad Labem. Foto SeveroceskyDenik
Fotbalisté FK Ústí nad Labem. Foto SeveroceskyDenik

Po prohře následovala bezbranková remíza a na třetí pokus už přišlo první vítězství v jarní části soutěže. Všechny aspekty kolektivního sportu poznali po zimní přestávce fotbalisté FK Ústí nad Labem ve druhé lize.

Reklama

Je na ně upřena pozornost i vzhledem k prosincové trenérské změně na lavičce. Úspěšný kouč Jiří Jarošík odešel po půlročním angažmá do předního slovinského celku NK Celje. Přes dva měsíce práce už má za sebou u týmu David Jarolím.

Byť byl úvodní debakl na půdě pražské Dukly 0:5 nečekaným nezdarem, Ústečtí se rychle vzchopili. S Vlašimí sice remizovali 0:0, ale v dohrávce původně odloženého zápasu v Jihlavě už zvítězili 2:1. V tabulce tak ztrácejí na vedoucí SK Líšeň jen dva body.

Druholigová soutěž je poznamenána nestejným počtem zápasů u jednotlivých týmů. Například v neděli 28. března by se mělo dohrávat utkání Varnsdorfu právě s lídrem z brněnské Líšně.

Peterka odešel do Dukly Praha

K favoritům na přímý postup do první ligy patří FC Hradec Králové, ale v popředí tabulky se kromě zmíněné Líšně pohybují i celky Prostějova, Viktorie Žižkov, Chrudimi a ambice netají ani Dukla Praha. Právě do Dukly odešel v zimě ústecký kapitán Jan Peterka.

„Druhá liga je vyrovnaná. Když se na to ale podíváme z celkového hlediska, tak naším záměrem je dávat příležitost mladým hráčům, kteří potřebují sbírat zkušenosti. V tom vidím smysl svého působení v Ústí,“ uvedl David Jarolím v těchto intencích na klubovém webu.

Ústecký trenér má od koho čerpat poznatky, protože jeho otec Karel Jarolím momentálně vede v první lize FK Mladá Boleslav a předtím byl hlavním trenérem české reprezentace.

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře