Ústečtí fotbalisté mají smělý plán, na novém stadionu postoupit do Synot ligy

Trenér FK Ústí Lukáš Přerost. Foto: FK Teplice/Martin KovaříkTrenér FK Ústí Lukáš Přerost. Foto: FK Teplice/Martin Kovařík

Ústí n/L. - Na novém ústeckém stadionu se 7. října 2014 odehraje mezistátní utkání mezi českým výběrem U20 proti stejně starým Francouzům. Ústečtí fotbalisté chtějí postoupit do Synot ligy.

Reklama

"Jdeme dál svou cestou. Samozřejmě s novým stadionem by hned chtěl každý postoupit do nejvyšší soutěže. Silná generace hráčů, která dvakrát postoupila je ale pomalu pryč a budujeme novou generaci hráčů, kádr tvoříme a obměňujeme. Chceme se pohybovat v horních patrech tabulky a navázat na některé výkony z minulého ročníku, kdy jsme bavili diváky dobrým fotbalem," prozradil trenér ústeckých fotbalistů Lukáš Přerost.

Přípravné období se trenérovi líbilo. "Dobrou zkušeností bylo střetnutí s Cottbusem, sehráli jsme zápasy i s celky ze SYNOT ligy. S papírově slabšími soupeři jsme se prosazovali střelecky, s příprfavou můžeme být spokojeni. Vyhýbali se nám i zranění, což je dobře. Příprava nebyla tak dlouhá a náročná, snažili jsme se hrát hodně na hřišti s míčem, takže věřím, že jsme na start sezóny připraveni," věří Přerost.

Přerost rovněž litoval konce klubových legend Valenty s Dvořákem, prý to ale nešlo jinak. "S Valentou jsem hrával, chodili jsme spolu do školy, takže to nebylo nic snadného. Určitě by zvládl odehrát další sezónu, ale rozhodli jsme se o jinou cestu, kterou chceme jít a rozhodli jsme se, že uděláme obměnu kádru. Už nebyl tak rychlý a těžko se bude zlepšovat. Zkušeností to sice uhraje, ale to je fotbal," pokrčil rameny trenér.

S oběma fotbalisty se Ústí rozloučí oficiálně. "Před prvním domácím zápasem se s Valentou i Dvořákem rozloučíme oficiálně před fanoušky. Dvořák kope za Vltavín, tak snad dorazí, Valenta přijde najisto," dodal manažer Army Stanislav Pelc.

A změny v kádru? "Soupiska zase doznala poměrně dosti změn oproti jarní sestavě. Skončili Valenta s Dvořákem, dále pak Rilke, Teplý, Vacek. Naopak přišli Pávek a mladší hráči jako Krátký, Vraštil, Šraga, Manev či odchovanec Novotný," uzavřel kouč Lukáš Přerost.

ČTĚTE: Ústí se dočkalo stadionu a může snít o postupu do ligy

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Ústecko

Bude Ústecký kraj platit obědy chudým dětem? Bude Ústecký kraj platit obědy chudým dětem?
Ústecko: Konec doplatků na bydlení? Ústecko: Konec doplatků na bydlení?
Co si o Severočeších myslí Plzeňáci? Hezké to opravdu není... Co si o Severočeších myslí Plzeňáci? Hezké to opravdu není...

Na severu Čech se bouřka vyřádila. Padaly i stromy Na severu Čech se bouřka vyřádila. Padaly i stromy
Boj mezi kraji? Plzeňský chce přetáhnout lidi z Ústeckého. A má to zaplatit EU Boj mezi kraji? Plzeňský chce přetáhnout lidi z Ústeckého. A má to zaplatit EU
Opravuje se dálnice D8. Na řidiče čekají hororové kolony Opravuje se dálnice D8. Na řidiče čekají hororové kolony

UJEP se rozroste o stavbu za půl miliardy UJEP se rozroste o stavbu za půl miliardy
Prázdninová lodní linka na Labi pluje o prázdninách šestkrát Prázdninová lodní linka na Labi pluje o prázdninách šestkrát
Dálnice D8 je uzavřena kvůli nehodě! Dálnice D8 je uzavřena kvůli nehodě!

Pátrání po dívce z Ústí je stále marné. Odloží případ policie? Pátrání po dívce z Ústí je stále marné. Odloží případ policie?
Modernizace Negrelliho viaduktu změní cestování do Prahy Modernizace Negrelliho viaduktu změní cestování do Prahy
Mohou zdravotní sestry očekávat dva tisíce navíc? Mohou zdravotní sestry očekávat dva tisíce navíc?


Komentáře