Ústečtí basketbalisté mají první ligové vítězství

Ze zápasu basketbalistů BK Ústí nad Labem s NH Ostrava. Foto SeveroceskyDenik
Ze zápasu basketbalistů BK Ústí nad Labem s NH Ostrava. Foto SeveroceskyDenik

Basketbalisté BK Ústí nad Labem mají za sebou první dva zápasy v novém ročníku nejvyšší soutěže. Oba sehráli na domácí palubovce s padesátiprocentní úspěšností v podobě jedné prohry a následného vítězství.

Reklama

 

Ústečtí podlehli Hradci Králové, ale o tři dny později zdolali celek NH Ostrava. Trenér severočeského celku Jan Šotnar porovnal výkony svých svěřenců v obou zápasech.

„Proti Hradci Králové jsem byl výrazně nespokojen s tím, co jsme předvedli v obraně, tak v především v útoku,“ uvedl Šotnar při oficiálním hodnocení.

Ale proti Ostravě jsme se zlepšili. Je vidět, že máme inteligentní hráče, protože během pár dní jsme dokázali udělat změny a kluci je plně realizovali. Zápas se musel líbit i divákům. Nejen kvůli našemu vítězství, ale i hře,“ rozebíral trenér.

Výhry nad Ostravou si Šotnar cenil i vzhledem k tomu, že soupeř se před sezonou posílil o kvalitní zahraniční hráče a navíc před cestou do Ústí vyhrál v Děčíně.

„Víme, že Ostravští ukázali hned na úvod sezony svoje herní přednosti. Věděli jsme, že to budou chtít zopakovat i v Ústí. Ale získali jsme ve druhém kole první vítězství, které by mšlo být impulsem do dalších bojů,“ dodal Šotnar.

Ostravský trenér Adam Choleva sportovně pogratuloval domácím.

„Ústí vyhrálo zaslouženě. Bylo patrné, že soupeř má motivaci napravit svoje předchozí zaváhání. Ústecké zřejmě nabudila i touha, aby nás porazili poté, co jsme zvítězili v Děčíně,“ přemítal Choleva.

Reklama

Hodnocení

3.67 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře