Ústecký trenér Dušan Tesařík: Vyžaduji fotbal v tempu, ne v chůzi

Fotbalový trenér Dušan Tesařík. Foto SEVEROCESKYDENIK
Fotbalový trenér Dušan Tesařík. Foto SEVEROCESKYDENIK

V první lize odehrál Dušan Tesařík na 260 zápasů, z toho většinu za Teplice. Čtrnáct let působil jako hráč v nejvyšší soutěži a po skončení aktivní kariéry se vydal na trenérskou dráhu. Momentálně vede celek FK Ústí nad Labem ve třetí lize. „Vyžaduji fotbal v tempu,“ svěřil se Tesařík.

Reklama

Tesařík poznal během teplického angažmá při práci spoustu trenérů. Vedli jej například Josef Pešice, Petr Rada, Michal Bílek, Dušan Uhrin starší, František Cipro, František Straka, Vlastislav Mareček. A výčet jeho bývalých spoluhráčů je nevídaný: jen namátkou Verbíř, Divecký, Vachoušek, Voříšek, Frťala, M. Bílek, M. Frýdek st., Horváth, L. Zelenka, Hunal, Sabou, K. Rada,  Fenin, brankář T. Poštulka, ale i Džeko, který pak zamířil do Německa, Anglie, Itálie a v současnosti je hráčem Interu Milán.

„Vzpomínám si, že Edin Džeko přišel do teplického áčka za trenéra Marečka. Předtím byl na hostování v Ústí nad Labem,“ vybavil si Tesařík.

Fakt, že řada někdejších spoluhráčů se dál pohybuje ve fotbalovém dění, Tesaříka nepřekvapuje.

„Mnozí z nás jsme chtěli u fotbalu nějakým způsobem zůstat a předávat zkušenosti. Trénuji už asi patnáct let, prošel jsem od žáků, dorostu, juniorky, nižších soutěžích, krajského přeboru až do Ústí nad Labem, kde jsem začínal jako asistent trenéra Martina Haška. Myslím, že jistý přehled o fotbale mám. U každého týmu jsem vyžadoval stejné věci, což platí i v současnosti. Tedy kondici, drajv, fotbal v tempu, ne v chůzi,“ tvrdí Tesařík.

Nynější ústecký kouč sleduje samozřejmě i první ligu, v níž účinkují Teplice.

„Kromě nich mě ale zajímá fotbal obecně. Všímám si, zda mužstva předvádějí stoprocentní nasazení, dynamiku v rychlosti a zodpovědnost po taktické stránce. Nelíbí se mi styl celky, které od půlky hřiště brání a čekají, co udělá soupeř,“ vyznává se Tesařík.

Reklama

Hodnocení

3 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře