Ústecký Roubík překonal bodovou tisícovku. Nejvíc bolel gól nosem, říká legenda

Kostka na ledem, Jaroslav Roubík zaznamenal tisíc kanadských bodů. Foto: SeveročeskýDeník.czKostka na ledem, Jaroslav Roubík zaznamenal tisíc kanadských bodů. Foto: SeveročeskýDeník.cz

ÚSTÍ N.L. - Legendou druhé nejvyšší hokejové soutěže se nyní už oficiálně stal ústecký Jaroslav Roubík. Ten v hokejové WSM lize zaznamenal tisíc kanadských bodů a v sobotu proti Českým Budějovicím zaznamenal další kanadský bod za asistenci, a tak načal druhou tisícovku bodů. Kdy se legenda zastaví? "Ještě dva roky klidně mohu hrát," tvrdil Roubík po překonání tohoto významného milníku.

Reklama

Po ledových kluzištích ve druhé nejvyšší soutěži se prohání opravdová legenda. Roubík má na svém kariérním kontě 1001 bodů, což v druhé nejvyšší hokejové soutěži nemá obdoby. A brzy by měl Roubík překonat rovněž hranici tisíce odehraných zápasů v první hokejové lize. A to ještě stihl okusit extraligu, na Spartě debutoval v sezóně 1996-1997!

DZ liga, ČP liga, 1. liga, WSM liga. Měnily se názvy soutěže, měnily se kluby. Jaroslav Roubík ale zůstává. Rosice, Beroun, Most. Řada hokejových klubů dříve působících v první lize už ani neexistuje, Jaroslav Roubík ale stále hraje v první lize mezi mantinely. Už dvacet let. Pokud ho máte v týmu, máte záruku, že váš klub nebude mít o góly nouzi.

Roubík první branky střílel v Berouně, přes Chomutov a Hradec Králové se dostal do Ústí nad Labem. A tam věří, že v jejich dresu bude střílet góly i nadále.

"Je to příjemný pocit, který mě hřeje uvnitř. Jedná se o dlouhodobou práci, vlastně se jedná o dvacet let dřiny v hokeji. Hokej mě pořád baví. Je skvělé, když vstřelí člověk gól a může se se spoluhráči radovat. A když k tomu přidáte, že žádný gól nedostanete, jako proti Budějovicím, tak je to úžasné," rozplýval se Roubík po posledním zápase s jihočeským Motorem, proti kterému načal vzhledem k další získané asistenci už druhou tisícovku bodů.

Vzpomene si kanonýr na konkrétní branky, které nastřílel? "Konkrétní góly si nevybavuji. Je jich hodně a většina se jich sobě podobá. Zápasů a bodů je tolik, že člověk na ledě zase tolik nových a výjimečných akcí nevymyslí. Pamatuji si tedy první gól za Slovan, když jsem dostal puk do sítě vlastním nosem. To bolelo," dodal s úsměvem.

Brzy Roubík do unikátní bilance přidá i tisícovku odehraných zápasů. "Je zvláštní, že jsem dříve získal tisíc bodů než tisíc odehraných zápasů a mám tak bilanci přes bod na zápas. Očekával jsem, že dříve odehraji tisíc zápasů než získám tisíc bodů. Pak se o této metě už hodně mluvilo a psalo, tak jsem se obával, aby se to nezakřiklo, ale vyšlo to," popisoval čtyřicetiletý forvard.

Jak dlouho ještě bude jezdit po ledových kolbištích, potažmo v ústeckém dresu? "Dokud budu platný pro mužstvo. Když budu platný, můžu ještě rok nebo dva hrát. Když ne, tak skončím a půjdu trénovat," dodává.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

2.33 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Lukáš Nečesaný je zproštěn obžaloby. Luděk Nečesaný na soud čeká Lukáš Nečesaný je zproštěn obžaloby. Luděk Nečesaný na soud čeká
Policie hledá dvě nezletilé dívky z Děčína Policie hledá dvě nezletilé dívky z Děčína
Vyzkoušejte čínskou masáž Vyzkoušejte čínskou masáž

OBRAZEM: Před 5 lety byla velká demonstrace za zachování Podřipské nemocnice OBRAZEM: Před 5 lety byla velká demonstrace za zachování Podřipské nemocnice
Basketbalový svátek: Sluneta ve vyprodané hale přetlačila Děčín Basketbalový svátek: Sluneta ve vyprodané hale přetlačila Děčín
Akční nabídky zajistí okamžitou podporu prodeje na Litoměřicku Akční nabídky zajistí okamžitou podporu prodeje na Litoměřicku


Komentáře