Ústecký odchovanec Jaroslav Hauzner si zahrál maďarskou ligu, v Liberci ho vedl trenér Petržela

Bývalý fotbalista Jaroslav Hauzner. Foto SEVEROCESKYDENIK
Bývalý fotbalista Jaroslav Hauzner. Foto SEVEROCESKYDENIK

Někdejší fotbalový útočník Jaroslav Hauzner byl jako hráč u premiérové sezony Slovanu Liberec v první české lize. Působil v klubu, který se následně usadil mezi elitou. Hauzner ale má za sebou i zahraniční angažmá. Zastihli jsme ho v období vánočních svátků v jeho domovském Ústí nad Labem.

Reklama

Můžete přiblížit svoje sportovní začátky?

Začínal jsem v Ústí nad Labem a z dorostu jsem se dostal do áčka, které postoupilo ze třetí do druhé ligy. Pak jsem šel do Dukly, rok jsem byl  vŽatci a vrátil jsem se do Ústí.

Kam vedly vaše další fotbalové kroky?

Do Teplic, které tehdy trénoval Jaromír Mixa. Následně jsem získal angažmá v maďarské lize. Byl jsem ve Videotonu Szekesféhervár a v Siofoku.

A pak přišel Slovan Liberec. Jak na něj vzpomínáte?

Stal jsem se členem kádru v době, kdy Slovan Liberec už účinkoval v české první lize. Byl to tehdy v sezoně 1993/94 vůbec první ročník této soutěže.

Zmiňtě některá fotbalová jména z té doby?

Slovan Liberec trénoval Vlastimil Petržela s asistenty Jiřím Štolem a Josefem Petříkem. A hráči? To by vydalo na velký výčet známých  ligových postav: brankář Láďa Maier, Martin Hašek, Pepa Obajdin, Boris Kočí, Dalibor Slezák, Pepa Jinoch, Libor Janáček, Pavel Janeček, Roman Janoušek, Pepa Lexa, Libor Koller, Richard Culek, SlávA Hodúl, Pepa Nesvačil a další. Skládal se tam dobrý tým, všichni odvedli kus práce.

A co vaše působení v Chomutově?

Strávil jsem tam tři sezony a dvakrát jsem byl nejlepším střelcem třetí ligy. Z trenérů vzpomenu Michala Jelínka nebo Přemysla Bičovského.

Během kariéry jste poznal spoustu spoluhráčů, kteří jsou dnes trenéry.

Dobře znám už z dřívějška Pavla Hoftycha, nynějšího kouče Mladé Boleslavi. Hráli jsme spolu kdysi za Ústí. Vím, že prošel jako trenér řadou týmů. Před Boleslaví byl v Liberci a předtím i na Slovensku. Pavel Hoftych jezdí každý rok na vánoce do Ústí, takže se potkáváme.

Jaké činnosti se nyní ve volném čase věnujete?

Na stará kolena jsem začal dělat turistiku. S partou, ale i sám. Moc mě to chytlo.

Reklama

Hodnocení

2.33 hvězdiček / Hodnoceno: 6x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře