Ústecké basketbalisty posílila pětice ze zámoří

Basketbalisté Sluneta Ústí nad Labem. Foto: bkusti.cz
Basketbalisté Sluneta Ústí nad Labem. Foto: bkusti.cz

ÚSTÍ NAD LABEM - Pět basketbalistů ze zámoří dorazilo do Ústí nad Labem, aby doplnili a především posílili kádr týmu pro nadcházející sezónu v nejvyšší soutěži. „Už jsme kompletní,“ oddechl si trenér Antonín Pištěcký.

Reklama

„Koncem srpna přiletěla první nová posila, potom i další čtveřice, takže jsou tady všichni. Dvěma nepřišly hned batohy, ale to je jen maličkost. Jeden nový hráč stihl už páteční trénink. A v sobotu jsme se i se všemi cizinci zúčastnili leteckého dne, kde jsme měli ukázkovou patnáctiminutovku pro fanoušky,“ sdělil kouč.

V kádru BK Ústí tak jsou tři Američané, dva Kanaďané a sedm českých basketbalistů. „Je to pět profesionálů, pro jednoho mladého kluka připravujeme smlouvu a další hráč je na zkoušce. Počítáme s touto dvanáctkou. Zatím jsou všichni zdravotně v pořádku,“ uvedl Pištěcký.

Ústečtí už znají i úvodní program přípravných zápasů. „Ve středu 6. září začínáme s německým týmem, v pátek hostíme polského soupeře a v sobotu hrajeme v Hodoníně s Brnem. Pak se skladba utkání obrátí,“ upřesnil trenér.

Kooperativa NBL zvedne oponu počátkem října 2017. „Optimální by bylo, kdybychom byli pohromadě už dva měsíce před startem. Ale realita je taková, že máme na přípravu čtyři týdny. A takhle k tomu přistupuji jako k dané věci. Uděláme maximum, abychom vstoupili do ligy alespoň částečně sehraní a nejlépe na obranné polovině,“ poznamenal Pištěcký.

Výhled do sezóny? „To je předčasné. Od hráčů očekáváme stoprocentní přístup. Všichni se jeví v pohodě, ale charakterové vlastnosti se ukáží až v průběhu soutěže,“ dodal trenér.

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře