Ústecké basketbalisty posílila pětice ze zámoří

Basketbalisté Sluneta Ústí nad Labem. Foto: bkusti.czBasketbalisté Sluneta Ústí nad Labem. Foto: bkusti.cz

ÚSTÍ NAD LABEM - Pět basketbalistů ze zámoří dorazilo do Ústí nad Labem, aby doplnili a především posílili kádr týmu pro nadcházející sezónu v nejvyšší soutěži. „Už jsme kompletní,“ oddechl si trenér Antonín Pištěcký.

Reklama

„Koncem srpna přiletěla první nová posila, potom i další čtveřice, takže jsou tady všichni. Dvěma nepřišly hned batohy, ale to je jen maličkost. Jeden nový hráč stihl už páteční trénink. A v sobotu jsme se i se všemi cizinci zúčastnili leteckého dne, kde jsme měli ukázkovou patnáctiminutovku pro fanoušky,“ sdělil kouč.

V kádru BK Ústí tak jsou tři Američané, dva Kanaďané a sedm českých basketbalistů. „Je to pět profesionálů, pro jednoho mladého kluka připravujeme smlouvu a další hráč je na zkoušce. Počítáme s touto dvanáctkou. Zatím jsou všichni zdravotně v pořádku,“ uvedl Pištěcký.

Ústečtí už znají i úvodní program přípravných zápasů. „Ve středu 6. září začínáme s německým týmem, v pátek hostíme polského soupeře a v sobotu hrajeme v Hodoníně s Brnem. Pak se skladba utkání obrátí,“ upřesnil trenér.

Kooperativa NBL zvedne oponu počátkem října 2017. „Optimální by bylo, kdybychom byli pohromadě už dva měsíce před startem. Ale realita je taková, že máme na přípravu čtyři týdny. A takhle k tomu přistupuji jako k dané věci. Uděláme maximum, abychom vstoupili do ligy alespoň částečně sehraní a nejlépe na obranné polovině,“ poznamenal Pištěcký.

Výhled do sezóny? „To je předčasné. Od hráčů očekáváme stoprocentní přístup. Všichni se jeví v pohodě, ale charakterové vlastnosti se ukáží až v průběhu soutěže,“ dodal trenér.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Lovci vybojovali proti Jičínu důležitou výhru Lovci vybojovali proti Jičínu důležitou výhru
Chomutov se zachránil. Piráti ale chtěli víc Chomutov se zachránil. Piráti ale chtěli víc
Úmrtí tříměsíčního dítěte v Jirkově na Chomutovsku Úmrtí tříměsíčního dítěte v Jirkově na Chomutovsku

Muže na Liberecku usmrtila kukuřice! Muže na Liberecku usmrtila kukuřice!
Pod opilým mužem se probořil led, ve vodě pak skončili i policisté Pod opilým mužem se probořil led, ve vodě pak skončili i policisté
Studenti vyšli do ulic. Proti Babišovi a Zemanovi protestovali i na severu Čech Studenti vyšli do ulic. Proti Babišovi a Zemanovi protestovali i na severu Čech

Miminka narozená v první polovině února 2018 Miminka narozená v první polovině února 2018
Muž, který vloni zhyzdil svou manželku vroucí vodou, dostal podmínku Muž, který vloni zhyzdil svou manželku vroucí vodou, dostal podmínku
OBRAZEM: Piráti padli v play-out s Mladou Boleslaví OBRAZEM: Piráti padli v play-out s Mladou Boleslaví

Tragická nehoda u České Kamenice: Dva mrtví Tragická nehoda u České Kamenice: Dva mrtví
Hořelo v centru Jablonce! Hořelo v centru Jablonce!
Požár autolakovny v Novém Boru: Šest aut v plamenech! Požár autolakovny v Novém Boru: Šest aut v plamenech!


Komentáře