Ústecká Arma s novým koučem Petrem Němcem proti Vlašimi uspěla

Petr Němec. Foto: archiv SeveročeskýDeník.czPetr Němec. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

Ústí n/L. - Fotbalisté Ústí nad Labem v dosavadním průběhu Fotbalové národní ligy prokazovali naprosto zoufalou formu a vinou ní klesli až na 15. místo v tabulce. Po odvolání trenéra Lukáše Přerosta ale tým zabral a hned doma porazil druhou Vlašim 2:0 již pod taktovkou kouče Petra Němce.

Reklama

Ústí, které do té doby mělo na kontě pouhý bod, tedy rozšířilo svůj bodový zisk hned na číslici čtyři. První výhru si hned připsala nová tvář na lavičce Petr Němec, pod jehož vedením tým předvedl bojovný a nakonec i výkon směřující k tříbodovému zisku.

"Když jsem v úterý nastoupil, po té sérii, co Arma měla, mi bylo jasné, že žádný hezký fotbal pro oko diváka nemůžeme hrát. Abychom se dostali z té šlamastyky, jsme to museli postavit na maximální bojovnosti. Souhlasím s názorem trenéra Petržely, že Vlašim měla ve druhém poločase značnou převahu, ale bez efektu. My byli dobře postavení a zápas jsme z několika brejků mohli rozhodnou i bez závěrečného drama. V každém případě můžu hráčům poděkovat, že pochopili, o co  šlo a věřím, že naše spolupráce je tímto dobře odstartovaná a že půjdeme nahoru," burcuje nový šéf ústecké lavičky Němec.

Někdejší kouč polských druholigových a třtiligových týmů či českých Prachatic zařadil do sestavy útočníka Smolu, který pod Přerostem tolik nehrál a vytáhlý forvard hned dvakrát skóroval. "Hlavně jsem změnil rozestavení,  začali jsme hrát na dva útočníky. Myslím si, že Smola se mi za to odvděčil těmi góly. Od toho tam byl a je dobře, že se mu to povedlo," kvituje Němec.

Ústí ale přes první výhru v sezóně stále hraje o záchranu a na vyšší pozice nadále ztrácí poměrně hodně bodů. "To, že jsme vyhráli, neznamená, že jsme ze všeho venku. Je to dobrý začátek a dobře víte, jak český fotbalista za týden dokáže zahrát úplně jiný výkon, protože si myslí, že po jedné výhře to má už za sebou. Teď je mým úkolem udržet hráče přizemi a pracovat, pracovat, pracovat… Nic víc," uzavřel Němec.

ČTĚTE:  Ústí mění trenéra. Lukáš Přerost skončil

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře