Urve Litvínov přímý postup do čtvrtfinále? Naposledy překvapil Kometu Brno

Archivní snímek. Foto: Ladislav ChlíbekArchivní snímek. Foto: Ladislav Chlíbek

LITVÍNOV - Hokejisté Litvínova po reprezentační pauze zabrali a v utkání 46. kola Tipsport extraligy přetlačili Kometu Brno 5:3. Ačkoli se utkání z pohledu Vervy nevyvíjelo dobře, ve třetí třetině Chemici rozhodli zápas ve svůj prospěch třemi zásahy v řadě.

Litvínov na domácím ledě prohrával již 1:3, před druhou sirénou ale snížil a ve třetí třetině rozpoutal svůj třígólový koncert. Čtyři góly v řadě znamenaly posun na 5. místo v tabulce a udržení naděje na přímý postup do play-off.

"První třetina se nám nepovedla výsledkově. Kometa neměla příliš šancí, ale ze čtyř střel dala dva góly. Ale lepší jsme také nebyli. Ve druhé třetině nám Kometa dala zabrat a podržel nás brankář Janus. Gól před koncem druhé třetiny nás nakopl a za výkon ve třetí třetině musím tým pochválit. Po vyrovnávacím gólu jsme se zvedli a našli sílu na obrat," chválil asistent litvínovského kouče Darek Stránský.

Litvínov drží páté místo zaručují přímý postup do čtvrtfinále play-off. Může myslet i na čtvrtou Spartu, současně má ale pouze tříbodový náskok před sedmým Chomutovem. Závěr základní části ještě bude tvrdým bojem o přímý postup do play-off.

"S Brnem to byl těžký duel o páté místo, ale už v pátek hrajeme ve Vítkovicích o další důležité body. Zápas se povedl naší formaci, ale hlavní je, že jsme vyhráli. Je jedno, kdo rozhodl. Slyšel jsem, že jsme poprvé vystřelili na branku až v desáté minutě (úsměv). To není dobrá bilance, ale ve zbytku utkání jsme se zvedli a náš výkon šel postupně nahoru," oddechl si útočník Robin Hanzl.

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x

» Další zprávy z regionu Mostecko

Sever Čech trápí zápřednice. Zvýšený výskyt hlásí Chomutov a Most Sever Čech trápí zápřednice. Zvýšený výskyt hlásí Chomutov a Most
Smrt v přímém přenosu na sociální síti. Dívka zemřela při autonehodě Smrt v přímém přenosu na sociální síti. Dívka zemřela při autonehodě
Chci se prosadit v reprezentační dvacítce, říká litvínovský Kristian Reichel Chci se prosadit v reprezentační dvacítce, říká litvínovský Kristian Reichel

Litvínov zradila koncovka, Olomouci nedal gól. Příště bude hájit třetí místo ve Zlíně Litvínov zradila koncovka, Olomouci nedal gól. Příště bude hájit třetí místo ve Zlíně
Dětští příznivci klaunománie měli zbraně, policie zasáhla Dětští příznivci klaunománie měli zbraně, policie zasáhla
Litvínov vyhrál osm zápasů v řadě, obránce Tomáš Pavelka si cení formy týmu Litvínov vyhrál osm zápasů v řadě, obránce Tomáš Pavelka si cení formy týmu