Týmy Chomutova, Mostu, Ústí nad Labem a Děčína se prosazují ve druhé hokejové lize

Ilustrační snímek z druhé hokejové ligy - ze zápasu Ústí nad Labem-Chomutov v základní části. Foto SEVEROCESKYDENIK
Ilustrační snímek z druhé hokejové ligy - ze zápasu Ústí nad Labem-Chomutov v základní části. Foto SEVEROCESKYDENIK

Čtyři severočeské celky tvoří plnou polovinu účastníků osmičlenného play off druhé hokejové ligy, konkrétně její skupiny Západ. A dojde i na derby mezi týmy Chomutova a Mostu, Slovan Ústí hraje s Vrchlabím a HC Děčín se poměří s pražským klubem HC Letňany.

Reklama

 

Zajímavostí probíhajících bojů v druholigové soutěži je fakt, že na střídačkách severočeských mužstev působí v roli koučů bývalí hráči i trenéři Litvínova a Ústí nad Labem.

A v sérii Chomutov-Most se tak potkají na jedné straně Kamil Koláček a Petr Martínek (Chomutov) s Vladimírem Kýhosem a Petrem Rosolem na straně druhé.

Favoritem jsou hokejisté Chomutova, kteří se opírají o exlitvínovské útočné duo Viktor Hübl, František Lukeš. Zatímco chomutovští Piráti netají v soutěži vysoké ambice, pro tým Mostu je už samotné účinkování v play off úspěchem.

„Povedlo se nám dostat po základní části do horní poloviny tabulky a tudíž jsme mohli v další fázi hrát s kvalitními soupeři. Derby s Chomutovem už provázela vynikající divácká kulisa, totéž očekávám v play off,“ uvedl mostecký trenér Vladimír Kýhos.

Slovan Ústí nad Labem vedou trenéři Jan Čaloun a Martin Štěpánek. Po třetím místě v dlouhodobé části soutěže se tým chce prosadit i v play off.

„Myslím, že oba koučové odvádějí v Ústí výbornou práci, i když ekonomické podmínky tam asi nejsou ideální,“ uvedl Robert Kysela, bývalý hráč i manažer ústeckého  a litvínovského klubu.

Překvapením je určitě účast HC Děčín v play off. Mužstvo přešlo přes předkolo, když vyřadilo pražský celek HC Kobra. Nyní narazí na dalšího soupeře z Prahy, jímž je vítěz dlouhodobé části HC Letňany.

„Postup do osmičky pro play off je pro nás bonusem. Máme úzký kádr a každý další zápas je náročnější. Letňany jsou favoritem, ale musí to nejprve dokázat na ledě,“ uvažoval děčínský trenér Tomáš Mareš, jenž má za sebou také hráčskou kariéru v Ústí a Litvínově a ještě nedávno trénoval v ústeckém Slovanu.

Další dvojici v druholigovém play off tvoří celky HC Tábor a HC Příbram. Na jejich střídačkách jsou trenéři, kteří dříve byli u extraligových titulů Třince. Táborský Aleš Krátoška loni spolupracoval v roli asistenta s Václavem Varaďou, příbramský Pavel Marek přivedl Třinec jako hlavní trenér k titulu v roce 2011 a poté byl v klubu Ocelářů generálním manažerem.  


Reklama

Hodnocení

3.5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře