Tůma dvakrát skóroval, ale Ústí prohrálo. Góly k ničemu, smutnil

David Tůma- Foto: Miroslav Rosendorf/HC Slovan ÚstíDavid Tůma- Foto: Miroslav Rosendorf/HC Slovan Ústí

Ústí n/L. - Ústecký útočník David Tůma se proti Šumperku hned dvakrát zapsal do střeleckých statistik, po utkání ale stejně jako zbytek týmu smutnil.

Reklama

"Za góly jsem rád, ale nakonec byly k ničemu," pokrčil rameny Tůma v pozápasovém komentáři.

Ústečtí Lvi chtěli navázat na vítězství z třebíčského ledu, doma proti Šumperku se jim ale příliš nevedlo a nakonec získali pouze bod za prohru 3:4 po prodloužení. "V naší situaci je bod málo," soudí David Tůma.

Tříbodový zisk z Třebíče napovídal zlepšení aktuální formy týmu, na vítězství jste ale proti Šumperku nenavázali…

V první třetině jsme si přitom vytvořili spoustu šancí, které jsme ale nedokázali proměnit. Šumperk tyto situace přežil, ve druhé třetině jsme naopak byli pětkrát v oslabení, což soupeře nakoplo. Prakticky jsme se porazili sami vinou neproměňování svých šancí.

Sám jste hned dvakrát skóroval, v celkovém kontextu zápasu to ale bylo málo...

Za své góly jsem rád, ale nakonec byly k ničemu.

Závěr třetí třetiny a prodloužení jste odehráli v oslabení, což asi nebylo ideální...

V závěru třetí třetiny jsme hráli v oslabení a v prodloužení jsme šli do tří. To rozhodlo. Pokud chceme uspět, nemůžeme tolik faulovat. Jeden bod je pro nás v naší situaci málo.

Šest z posledních sedmi zápasů jste prohráli o gól, to je až lehce kuriózní bilance…

Musíme začít od sebe a proměňovat šance. Samozřejmě, když tolik zápasů jako v poslední době, prohrajeme o gól, příliš nám to nepřidá.

Koukáte se v tabulce spíše výše nebo se soustředíte na poslední Most?

V tabulce musíme koukat i pod sebe, přece jen poslední Most na nás mnoho bodů neztrácí. A vršek tabulky se začíná vzdalovat. Nyní nás budou čekat zápasy, ve kterých bychom měli rozhodně bodovat.

V dalším domácím utkání vás čeká regionální derby s Kadaní, mají pro vás tyto regionální zápasy větší náboj?

Musíme se soustředit na sebe, neřešíme, jestli se jedná o derby nebo ne. Nyní je nám jedno, zda hrajeme proti Kadani nebo Šumperku.

Nedávno přišel k týmu nový kouč Milan Skrbek. K jaké hře vás nabádá?

Hrát jednoduše, všechno házet na bránu, být přímočařejší. Takový styl hry by nám měl přinést úspěch.

Nyní jste až na třináctém místě v tabulce, což není lichotivé. Ale o nic lépe na tom nejsou ani České Budějovice. Je pro vás jejich bídné umístění překvapením?

Budějovice mají silný tým, ale nedaří se jim. Trochu nás kopírují tím, že stejně jako my mají rozhodně na víc, než co nyní předvádí.

-Martin Pešout-

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

V žloutenkou sužovaném Ústí musí cestující v MHD stisknout tlačítko, aby vystoupili V žloutenkou sužovaném Ústí musí cestující v MHD stisknout tlačítko, aby vystoupili
V Krušných horách se objevuje rys V Krušných horách se objevuje rys
Oblíbeného orangutana Ňuňáka popravila tasemnice Oblíbeného orangutana Ňuňáka popravila tasemnice

Hokej v Mostě je po smrti, klub s tímto názvem odstoupil ze druhé ligy Hokej v Mostě je po smrti, klub s tímto názvem odstoupil ze druhé ligy
Opravená plavecká hala a nové lanové centrum? V Mostě se mají na co těšit Opravená plavecká hala a nové lanové centrum? V Mostě se mají na co těšit
Němec Tesoura, který pobodal přítelkyni v Litvínově, dostal pět let Němec Tesoura, který pobodal přítelkyni v Litvínově, dostal pět let


Komentáře