Trpišovského vize: vybudovat v Liberci silný celek

Jindřich Trpišovský. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz
Jindřich Trpišovský. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

Liberec - Fotbaloví příznivci nejen z Liberecka si zvykají na nové trenérské jméno v první lize. Kouč Jindřich Trpišovský se totiž bez dosavadních zkušeností z nejvyšší soutěže ujal taktovky ambiciózního FC Slovan Liberec. A tým si pod jeho vedením nepočíná nijak zakřiknutým způsobem. Naopak rázný rozjezd do sezóny i nejbližší plány vzbuzují sympatie a respekt.

Reklama

Liberečtí procházejí velkou hráčskou obměnou a na soupisce Slovanu figuruje až deset nových posil. Konkrétně už za tým nastupují brankáři Koubek ze Sparty, který byl naposledy v Hradci Králové, a Hladký z Brna. V obraně se prosazují Švejdík a Hovorka ze Sparty, Bartošák ze Žižkova, ve středové řadě další exžižkovský hráč Folprecht, Kerbr ze Slovácka Uherské Hradiště, v útoku navrátilec Rabušic z Itálie. V kádru je nově i záložník Shala ze Sparty a jen zranění zatím zabránilo ve startech Sýkorovi, který jako kmenový hráč Sparty naposledy hostoval ve Zbrojovce Brno a následně přestoupil do Liberce.

Z jarního kádru v Liberci pokračují brankáři Hroššo a O. Kolář, obránci Coufal, Fleišman, Karišik, Pokorný, Mudra, Sus, záložníci Pavelka, Douglas, Obročník, Sackey, Soungole, Delarge, Ndiaye, útočníci Šural, Luckassen, Bakoš, Hadaščok.

Vstup do sezóny vzhledem k velkým přesunům přitom neměl Slovan vůbec jednoduchý. Nejprve sehrál finále českého Superpoháru na půdě mistrovské Viktorie Plzeň a záhy v ligové premiéře porazil Mladou Boleslav 4:2.

„Potkali jsme se hned s prvním a čtvrtým klubem minulého ročníku české ligy. A to byly kvalitní prověrky. S ohledem na to, že se naše mužstvo doplňovalo doslova den po dni, dá se říci, že jsme těžký začátek zvládli. Tým má potenciál,“ kvitoval Trpišovský dobrý dojem, jaký jeho svěřenci zanechali z prvních dvou vystoupení.

Trenér pracuje s jasným výhledem, čeho by chtěl dosáhnout. Jaké jsou jeho vize? „Krátkodobým cílem je uspět v předkole Evropské ligy proti izraelskému celku Hapoel Kirjat Šmona. A dlouhodobější záměr směřuje ke snaze vybudovat silný celek. Hráči musí věřit tomu, co chceme hrát. Pro některé kluky ale je a ještě třeba bude těžké vyrovnat se s velkou konkurencí, ale ta je všude na světě,“ nastínil Trpišovský svůj přístup k fotbalovému životu.

Pod Ještědem neponechali nic náhodě, co se týče informací o izraelském soupeři. „Viděl jsem je na vlastní oči v Amsterodamu. Máme i záznamy z dalších utkání. Hrají dobře po zemi, kombinují s přesnou základní rozehrávkou. Jsou rychlí, těží z fyzické vyspělosti a všiml jsem si tří top hráčů. Každopádně se musíme soustředit na to, že po domácím zápase nás bude v Izraeli čekat odveta v těžkých klimatických podmínkách,“ rozebíral Trpišovský, který v probíhající sezóně prožívá trenérskou premiéru nejen v české lize, ale i v evropských pohárech.

ČTĚTE: Každé vítězství bereme a chceme uspět i v Evropě, tvrdí liberecký Josef Šural

Reklama

Hodnocení

3.67 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře