Tři náročné soutěže? Není to velké sousto, tvrdí manažer basketbalistek Chomutova

Foto BK Chomutov
Foto BK Chomutov

Hned ve třech prestižních soutěžích startují během probíhající sezony basketbalisty BK Levhartice Chomutov. Nejen, že úspěšně bojují na domácí scéně, ale sbírají zkušenosti i na mezinárodním poli. Vyplynulo to i z rozhovoru s Jakubem Kadlecem, manažerem A-týmu žen.

Reklama

 

Chomutovský klub účinkuje na více fontách. Není to příliš velké sousto?

Myslím, že ne. Bereme to jako přirozený vývoj. Tým jsme postavili takříkajíc na zelené louce s tím, aby mladé hráčky měly kam dorůstat a momentálně hrajeme čtvrtým rokem nejvyšší ženskou soutěž. I v ní se prosazují odchovankyně klubu.

Co pro tým znamená účast v Evropské basketbalové lize?

Náš celek se může konfrontovat se zahraničními soupeři. Vyhovoval nám i formát soutěže, kdy se hrají víkendové turnaje. Týmy jezdí do dané destinace a celkově absolvuje každý s každým jeden zápas. Potkávají se ohledně výkonnosti srovnatelená družstva. Nestává se, že by někdo výrazně vyčníval. Proto je soutěž zajímavá od začátku do konce.

Pokud jde o českou ligu, tak v ní naprosto dominuje celek ZVVZ USK Praha. Jak se na to díváte?

Prakticky se bojuje jen o druhé a další místa. Ale obecně je dobré, že Česko má tým, který je schopen konkurovat nejlepším evropským klubům v Eurolize. Přeji Pražankám úspěch, ale také my chceme být úspěšní. ZVVZ USK Praha má rekordní sérii vítězství v lize. Zároveň vnímám, že to je motivace pro ostatní, aby byli lepší a pracovali na sobě.

Za Levhartice Chomutov nastupuje i bývalá česká reprezentantka Kateřina Bartoňová. Její pozice v týmu?

Startovala na olympijských hrách v Londýně v roce 2012. Pochází z Pardubic, ale prošla řadou celků včetně ZVVZ USK Praha, zahraničím včetně Španělska. V podstatě ukončila kariéru, ale znovu se vrátila. Basketbal ji znovu baví a předává zkušenosti mladším.

A co Američanka Najai Pollard?

Začínali jsme bez cizinek, ale usoudili jsme, že jedna by mohla být prospěšná tím, že přinese nové návyky. Pollard předtím hrála v Německu, byla volná. Přemluvili jsme jí, aby šla k nám. V Evropské lize dala v jednom zápase 41 bodů, což je rekord. Skvělou střeleckou formu potvrzuje i v české lize.

Ještě jsme nezmínili trenéra Jozefa Rešetára, který se pohybuje v basketbale dlouhou dobu. Jak si vede v Chomutově?

Pan Rešetár snad prošel úplně vším a má něco za sebou. Trénoval reprezentace Slovenska, muže i ženy, a to hned několikrát. Byl i ve Slavii Praha, takže o české lize věděl hodně. Chceme využít jeho praxe při skloubení zkušených hráček s mladšími. V kádru máme pět basketbalistek, které vybojovaly s českou reprezentací střbro na mistrovství Evropy do 20 let.

V chomutovské sportovní hale se uskuteční finálový turnaje Českého poháru. Co pomohlo klubu k tomu, aby mohl uspořádat tak významnou akci?

Loni jsme v Chomutově organizovali zápas mužů Česka proti Maďarsku. A na základě toho jsme se přihlásili do výběrového řízení a bylo nám přiděleno pořadatelství Final 4 Českého poháru žen. Jelikož nestartuje ZVVZ USK Praha, bude to hodně otevřený turnaj, atraktivní pro fanoušky. Naše družstvo se tak může v roli domácího celku zúčastnit bojů o pohárovou trofej.  

 

Reklama

Hodnocení

2.67 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře