Trenéři Hoftych a Medynský se vrátili na sever a nově vedou Slovan Liberec

Fotbalisté na tréninku. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz
Fotbalisté na tréninku. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

LIBEREC - Fotbaloví trenéři Pavel Hoftych a Pavel Medynský pocházejí ze severních Čech. Dlouho pak působili během své dosavadní sportovní kariéry mimo zdejší region, ale nyní se tam vracejí. Z trenérské lavičky povedou FC Slovan Liberec v první lize, když Hoftych se stal hlavním koučem a Medynský jeho asistentem.

Reklama

Hoftych začínal s fotbalem v Neštěmicích, pokračoval v Ústí nad Labem a po vojně v Chebu zamířil na Moravu. Hrál ligu za Zlín, hráčskou dráhu končil v Rakousku. V moravských klubech odstartoval svoji trenérskou činnost, úspěšně vedl Zlín a odtud zamířil do Bohemians Praha 1905.

Po třech letech přijal nabídku ze slovenského celku Spartaku Trnava. Vyzkoušel si i práci u českých reprezentačních juniorských výběrů, v Českých Budějovicích a vrátil se do Trnavy. Nikoliv na post trenéra, ale přímo generálního ředitele. V této roli zažil s Trnavou cestu pohárovou Evropou díky titulu ve slovenské lize.

Sledoval českou ligu i ze Slovenska

„Jelikož bydlím v Praze, tak jsem ve volných chvílích, když jsem zrovna neměl povinnosti v Trnavě, sledoval i českou ligu. Často jsem chodil do Ďolíčku na Bohemku. A pokud náhodou byla nějaká reprezentační přestávka na Slovensku, navštěvoval jsem i Ústí nad Labem, kde mám rodinné příslušníky,“ svěřil se Hoftych.

„Viděl jsem i zápasy české „jedenadvacítky“ v Ústí nad Labem. A při mém angažmá u zmíněných mládežnických týmů České republiky jsme hrávali mezistátní zápasy i v Teplicích, takže to tady znám,“ usmál se novopečený liberecký trenér.

Právě vazba na severočeské prostředí i krátká vzdálenost od Prahy pomohla Hoftychovi při rozhodování, zda přijmout libereckou nabídku.

„Vím, že ve Slovanu se často obměňuje kádr, protože hráči odcházejí hlavně do Sparty nebo do Slavie. Ale klub dokázal vždycky znovu přivést šikovné a perspektivní fotbalisty, kteří šli v Liberci výkonnostně dopředu,“ uvažoval Hoftych.

Nový kouč Slovanu sympaticky ocenil svého předchůdce Zsolta Hornyáka, který po roce v Liberci odešel do Maďarska. „Je znát, že se tady kvalitně trénovalo, hráči jsou na tom po fyzické stránce dobře. Z toho vycházíme i v letní přípravě,“ pravil lodivod libereckých fotbalistů.

Vzpomíná na Jablonec i Most

Trenér Pavel Medynský začínal jako hráč s fotbalem v České Lípě, hrál za pražskou Slavii, Bohemians, Jablonec, Most, Mladou Boleslav i menší kluby. Trénoval také řadu mužstev. V Bohemians byl Hoftychovým asistentem a poté dokonce hlavním trenérem. V první lize pak působil na trenérské lavičce i po boku Jiřího Plíška v Hradci Králové. Poté vedl například Most ještě v tehdejší druhé lize.

„Výborné vzpomínky mám na svoji hráčskou éru v Jablonci. Tenkrát jsme postupovali do první ligy, sešla se tam špičková sestava známých hráčů, kteří se podíleli na vzestupu jabloneckého fotbalu. Vzpomínám i na to, jak jsem přijel coby trenér Bohemky do Jablonce k ligovému zápasu, což ve mě taky vyvolalo nostalgii,“ usmál se Medynský.

„Do Mostu jsem se v roce 2015 vrátil jako trenér tamního mužstva po šestnácti letech. Taky jsem si oživil dobu, kdy jsem už po prvoligové kariéře bojoval za mostecký celek,“ vybavil si nynější liberecký asistent.

Na trenérskou štaci v první lize po několika letech se těší. „Přece jen žiju fotbalem a každá možnost pracovat v nejvyšší soutěži je pro mě výzvou,“ avizuje Medynský před novou sezonou.

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře