Trenéra Lubomíra Vašinu střídá v Ústí Ondřej Žaba. Chtěli jsme omladit i na postu kouče, vysvětluje manažer Miroslav Přikryl

Snímek je z tréninku volejbalistů SKV Ústí nad Labem v první polovině září 2023. Foto SEVEROCESKYDENIK.CZ
Snímek je z tréninku volejbalistů SKV Ústí nad Labem v první polovině září 2023. Foto SEVEROCESKYDENIK.CZ

K zásadním změnám na trenérské lavičce i v hráčském kádru přistoupilo vedení extraligového volejbalového celku SKV Ústí nad Labem. Do nadcházející sezony půjde klub s cílem zabojovat o předkolo play-off a především se vyhnout baráži o udržení. Informace z dění v ústeckém volejbale poskytl manažer klubu Miroslav Přikryl.

Reklama

 

Proč došlo ke střídání na trenérské židli celku SKV Ústí nad Labem?

Už jsem to několikrát komentoval. Určitě to nebyla nějaká rošáda. Spíš je to výsledek přirozeného vývoje. Trenér Lubomír Vašina v Ústí působil tři sezony v řadě. Na pokračování jeho smlouvy nebyl zájem z obou stran. Hledali jsme proto náhradu po různých nabídkách. Rozhodli jsme tým omladit na postu trenéra. A věděli jsme, že tady bude nový kádr. Zůstávají sice některé osvědčené opory, ale doplnili jsme tým formou talentů i odchovanců, kteří přišli do áčka budovat svou kariéru.

Můžete představit nového trenéra Ondřeje Žabu?

Několik sezon působil Ondřej Žaba u reprezentačních výběrů mládeže. Pro nás, co se pohybujeme ve volejbale, není jeho jméno novinkou. Ale uznávám, že pro fanoušky a sportovní veřejnost je to nová tvář.

Co říkáte na příliv zahraničních trenérů a hráčů do české extraligy?

Na to neexistuje jednoznačná odpověď. Každý klub má svoji vizi a jdou si svou cestou. A tak u mnohých převažuje varianta, na kterou mají prostředky. Tedy sázka na trenéry z ciziny, ale týká se to i zahraničních hráčů.

Dá se z toho vyvodit nějaké zobecnění?

Je to nějaký trend v celé sportovní společnosti. Proto kluby angažují cizince, když kvalitní čeští hráči stejně odcházejí do zahraničí. V Česku není kam sáhnout.

Takže ambice různých klubů mohou být vzhledem k rozdílnému ekonomickému zázemí rozličné. Jak to vidíte?

Pokud jde o špici tabulky, dopředu je čitelné, že týmy mají cíle nastavené v souladu s tím, jak utrácejí peníze za kvalitní kádr. A následně se čeká, že podle toho dopadne i umístění.  V Ústí bychom se rádi pasovali na předkolo play-off. Když to vyjde, bude to splnění příjemného cíle. Hlavně se chceme vyhnout baráži.


 

Reklama

Hodnocení

4 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře