Trenér Vladimír Růžička si zvyká na třetí nejvyšší soutěž v Ústí nad Labem

Střídačka hokejistů Slovanu Ústí nad Labem, vpravo trenér Vladimír Růžička (srpen 2023). Foto SEVEROCESKYDENIK
Střídačka hokejistů Slovanu Ústí nad Labem, vpravo trenér Vladimír Růžička (srpen 2023). Foto SEVEROCESKYDENIK

Ještě loni v listopadu trénoval hokejový kouč Vladimír Růžička v extralize tým Litvínova. Potom ve stejném klubu působil u dorostu a teď zažívá velkou změnu na střídačce Slovanu Ústí nad Labem ve třetí nejvyšší soutěži.

Reklama

 

Jak se vám zamlouvá spojení Vladimír Růžička a celek z druhé hokejové ligy?

Zatím mám dobré dojmy. I když Ústí nedávno spadlo z druhé nejvyšší soutěž ještě níž, pořád si myslím, že tým z krajského města by měl hrát první ligu. Bohužel tomu tak momentálně není. A proto se hovoří o návratu výš. Ale nebude to jednoduché.

V rámci stávající soutěže vás čekají prestižní souboje s regionálními rivaly Chomutovem, Mostem, Děčínem  i dalšími soupeři. Jak to berete?

V naší skupině to budou severočeská derby s mužstvy, kde působí rovněž zkušení trenéři s extraligovou praxí. Takže i pro diváky asi dobrý motiv ke sledování této soutěže.

Jen připomeňme, že Most vedou vaší někdejší litvínovští spoluhráči a trenérští kolegové Vladimír Kýhos a Petr Rosol. V Chomutově je Martin Pešout, co ještě loni byl na střídačce Komety Brno v extralize. Do Příbrami přišel Radek Bělohlav, bývalý kouč Pardubic a Komety Brno, mistr světa z roku 1996.

Jak jsem naznačil, není to snadná soutěž. Chceme se na ni dobře připravit. Zatím máme za sebou jen dva přátelské zápasy. Uvidíme, jak to bude dál.

Co vám napověděl dosavadní průběh přípravy?

Že dominantní roli ve druhé lize prokazují zkušení hráči. Zápas s Chebem rozhodl při nájezdech Jaroslav Roubík, který to pořád umí. Předtím jsme se neznali, ale věděl jsem, že exceloval v první lize svou produktivitou. Mladí by se měli od něj v Ustí co učit a dívat se na něj. Byť by i přátelské utkání mohl brát s rutinou, nic nepodcení a je lídrem.

 

Reklama

Hodnocení

3.67 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře