Trenér Vladimír Růžička je rád za návrat do Litvínova. Po dvaatřiceti letech

Zimní stadion v Litvínově, kam se Vladimír Růžička vrací po dvaatřiceti letech. Foto SEVEROCESKYDENIK
Zimní stadion v Litvínově, kam se Vladimír Růžička vrací po dvaatřiceti letech. Foto SEVEROCESKYDENIK

Současná reprezentační přestávka v hokejové extralize zatřásla trenérským postem v Litvínově. Vedení klubu místo odvolaného slovenského kouče Vladimíra Országha jmenovalo do funkce nového hlavního trenéra Vladimíra Růžičku. Pro něj to znamená návrat do města i hokejového celku, kde strávil první a současně velkou část svojí tehdejší hráčské kariéry.

Reklama

 

Osmapadesátiletý kouč odešel z Litvínova v prosinci 1989, v šestadvaceti zamířil do NHL. Teď se vrací.

"Je to něco jiného, než když jsem tu byl jako hráč. Vždy, když jsem na stadion přicházel, tak měl člověk v sobě takové mrazení a vždy jsem si vzpomněl, jak jsem sem chodil jako malý kluk koukat na hokej,“ vyznal se Růžička na klubovém webu Litvínova.

„V dětských letech jsem chodil koukat na všechny hokeje, takže jsem byl na zimáku prakticky pořád. Mám na to hezké vzpomínky. Už jako hráč jsem si v Litvínově něco prožil a jsem rád, že jsem zase doma a že se mi tu povedlo podepsat angažmá jako trenér," svěřil se Růžička.

Po skončení hráčské éry trénoval pražskou Slavii, s níž v letech 2003 a 2008 získal extraligový titul. V letech 2005 a 20010 přivedl v roli hlavního trenéra českou reprezentaci k titulům mistrů světa. V extralize kromě pražské Slavie vedl v období let 2015-2019 celek Chomutova.

A na podzim 2019 přišel do Hradce Králové, kde na střídačce nejprve vytvořil trenérskou dvojici s Tomášem Martincem a poté vedl tým z postu hlavního kouče. Na jaře 2021 v Hradci Králové skončil a ujal se vedení prvoligového týmu Kadaně. Když dostal nabídku, aby se z Kadaně přesunul do Litvínova, tak neváhal.

"Pro mě to bylo jasné rozhodnutí. Dlouho jsem na to čekal, že bych mohl Litvínov trénovat. Po nabídce jsem se tu poohlížel už déle, nejen tuto sezonu. Jsem moc rád, že to konečně přišlo," prozradil svoje pocity a motivy k trenérskému návratu do extraligy.

Olympijský vítěz z Nagana, mistr světa z roku 1985 se nyní bude snažit posunout severočeský klub do vyšších pater tabulky. Verva je po 21 zápasech desátá.

"Není to teď o nějakých řečech, ale o tom, abychom něco na ledě předvedli. Chci společně s realizačním týmem posunout tým výše," řekl Růžička jasně. Jeho asistentem bude Václav Sýkora, který dosud spolupracoval s Országhem.

Reklama

Hodnocení

2.5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře