Trenér Vít Raszyk: Chceme pomoci regionu i ústeckému klubu

Trenér Vít Raszyk. Foto SEVEROCESKYDENIK
Trenér Vít Raszyk. Foto SEVEROCESKYDENIK

Ještě před rokem nastupovaly fotbalové celky FK Ústí nad Labem a Viktorie Žižkov proti sobě ve druhé lize. Následně oba kluby sestoupily o patro níž. V polovině letošního května se ale hráči obou týmů střetli na ústeckém stadionu v rámci České fotbalové ligy, třetí nejvyšší soutěže.

Reklama

 

Zatímco Žižkov suverénně vede tabulku, Ústečtí bojují v jejím středu s cílem vyhnout se připadným starostem s uhájením třetiligové příslušnosti.

Vnímáme, v jaké jsme situaci a sbíráme body, jak se dá. Remizovali jsme v Mladé Boleslavi s tamním béčkem i teď doma se Žižkovem,“ konstatoval ústecký trenér Vít Raszyk, který převzal vedení týmu v průběhu jarní sezony.

Je známo, že v Ústí se trenéři měnili poměrně často. Při působení ve druhé lize se tady v posledních letech vystřídali Ale Křeček, Jiří Jarošík, David Jarolím, Martin Hašek a po sestupu se loni na podzim se stal hlavním koučem Dušan Tesařík, jehož nedávno nahradil právě Raszyk.

„Byli tady jiní hráči, nechci hanit nikoho z minulého období. Snažíme se dělat pro ústecký fotbal maximum. Když jsem byl osloven s trenérskou nabídkou pro áčko Ústí, tak jsem svolil, protože mi to tady není cizí. Chceme pomoci regionu i klubu,“ vyjádřil svůj přístup Raszyk.

Osu týmu podle trenéra tvoří brankář Plachý, Čítek, Hudec, Jiránek, David Černý, Cantin.

„Jsou tady i kluci, co přešli z dorostu. Na tréninku se scházíme i ve dvaceti hráčích,“ upřesnil kouč.

V České fotbalové lize účinkuje celkem 32 mužstev, rozdělených do dvou skupin. Na Moravě se třetí nejvyšší soutěž hraje pod názvem Moravskoslezská fotbalová liga a má 18 účastníků. Z ČFL postoupí do druhé ligy jen jeden tým, ten úspěšnější z baráže vítězů obou skupin, z MSFL se postupuje přímo.

„Sledujeme v Ústí i druhou ligu. Zajímá mě, jak dopadne. Fandím béčku pražské Slavie, aby se udrželo. A pokud jde o postup do první ligy, tak do ní má nakročeno Karviná, dokonce z prvního místa. I když dlouho působím v Čechách, tak je mi Karviná blízká, protože odtamtud pocházím,“ usmál se Raszyk. 

Reklama

Hodnocení

3.33 hvězdiček / Hodnoceno: 6x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře