Trenér ústeckých volejbalistů Petr Brom: Můžeme aspirovat na první šestku

Trenér Petr Brom. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz
Trenér Petr Brom. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

ÚSTÍ N.L. - V 14. kole volejbalové extraligy uspěli hráči SKV Ústí nad Labem, když porazili Příbram 3:1 na sety. Severočeši se proto nyní pohybují na osmém místě tabulky a po utkání byl velice spokojen trenér Ústí Petr Brom.

Reklama

Porazili jste Příbram 3:1 na sety. Hodnocení?

Máme naplánovano, jaké zápasy potřebujeme vyhrát a tento patřil mezi ně. Kluci makali a byla na nich vidět obrovská snaha. Získali jsme tři body do tabulky, což je velká vzpruha.

Máte tedy plán, které zápasy chcete vyhrát?

Hrajeme teď šest zápasů se soupeři, kteří jsou buď pod námi nebo těsně nad námi o jeden až dva body. Příbram z tohoto výčtu byla asi nejsilnějším protivníkem, proti kterému jsme si řekli, že chceme vyhrát. To se povedlo a vrátili jsme soupeři porážku z předešlého vzájemného souboje.

Proti Příbrami jste těžili ze silného servisu. Bylo to tak?

Voth odehrál kvalitní zápas a měl dobrý servis. Jedině dobře. Je super, když se každému hráči něco povede a něčím přispěje k týmovému výkonu a výhře.

Po třech posledních porážkách bude výhra nad Příbrami jistě vzpruhou do dalšího průběhu sezóny.

Během těchto zápasů jsme hráli doma s Libercem a Kladnem, jeli jsme do Karlových Varů. Samozřejmě chceme hrát a bojovat, ale tohle jsou týmy, které jsou zkrátka silnější.

S jakým umístěním byste byli spokojeni po konci základní části?

Nad tím jsem uvažoval a když vezmu v potaz, že ve zbytku sezóny vyhrajeme zápasy, ve kterých bychom měli uspět, můžeme aspirovat na první šestku v tabulce, a tím pádem přímý postup do čtvrtfinále. Ale to jsou zatím spekulace, můžeme třeba dvakrát prohrát doma a bude to jiné. Chceme se dostat do play-off, to znamená být do desátého místa, protože i desátý tým hraje předkolo play-off.

Vypadá to, že letošní posílení týmu (Bartůněk, Kramár a další) včetně cizinců se vyplatilo.

Proto jsme to dávali dohromady. Ne vždy se příchod některých posil povedl, například vloni to byl masakr na hlavu a příliš se to nepovedlo. Letos posily do týmu skvěle zapadly.

Proč ještě nestačíte na elitní týmy z první pětky? Liberec, Kladno a další?

Jsou kvalitativně, hráčsky i individuálně lepší. Můžeme se proti nim snažit, ale kvalita je na jejich straně. Například doma proti Liberci to od nás nebylo špatné, ale pak to vzal na sebe Štokr a bylo hotovo.

Jakou váhu přikládáte pohárové soutěži? Nastoupíte proti Kladnu.

Těžké to bude, ale spíše z pohledu herního, protože nás čeká v lednu hodně zápasů. Jedeme do Benátek, máme doma Ostravu, jedeme do Brna, a to jsou zápasy v extralize, ve kterých potřebujeme nasbírat body. Nechci ale pohárový duel s Kladnem hodit na druhou kolej. Samozřejmě případná výhra v poháru by byla dobrou vzpruhou a odměnou pro fanoušky, kteří chodí na naše zápasy a třeba proti Příbrami vytvořili skvělou atmosféru.

 

SK Volejbal Ústí nad Labem -  VK Euro Sitex Příbram 3:1 (23:25,25:20,25:20,25:22)
Rozhodčí: Němeček Petr, Velimov Emil
Počet diváků: 653
Sestavy (od zóny I):
Domácí: Tibitanzl Martin, Bartůněk Luboš, Voth Christopher, Vodvárka Jan, Kramar Filip, Vanags Toms, libero Pondělíček Martin, Kořínek Jiří. Střídal: Průcha Richard
Hosté:Böhm Martin, Pasier Travis, Ranovica Nikola, Pantič Dimitriev, Mikulenka Vladimír, Hrdý Jan, libero Juračka David. Střídali: Kust Ondřej, Kohlmann Daniel, Rychetský Adam, Kuchař Jindřích

SK Volejbal Ústí nad Labem -  VK Euro Sitex Příbram 3:1 na sety (23:25,25:20,25:20,25:22)

Počet diváků: 653
Sestavy:
Ústí: Tibitanzl Martin, Bartůněk Luboš, Voth Christopher, Vodvárka Jan, Kramar Filip, Vanags Toms, libero Pondělíček Martin, Kořínek Jiří. Střídal: Průcha Richard 

Příbram: Böhm Martin, Pasier Travis, Ranovica Nikola, Pantič Dimitriev, Mikulenka Vladimír, Hrdý Jan, libero Juračka David. Střídali: Kust Ondřej, Kohlmann Daniel, Rychetský Adam, Kuchař Jindřích

 

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře