Trenér Roman Skuhravý se těší na práci ve Varnsdorfu

Roman Skuhravý. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz
Roman Skuhravý. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

Varnsdorf - Zklamání z toho, že navzdory zajištění postupové pozice v minulém ročníku FNL nebudou hrát fotbalisté FK Varnsdorf první ligu, ale znovu „jen“ druhou nejvyšší soutěž, už zřejmě vyprchalo. Alespoň tak lze usuzovat z vydařeného nástupu mužstva do letní přípravy. Varnsdorfští uspěli proti prvoligovým Teplicím po výhře 3:2.

Reklama

Čekalo se, v jakém rozpoložení FK Varnsdorf nastoupí a jak si jeho hráči povedou. Nový trenér Roman Skuhravý mohl být nakonec spokojen: „Nejde ani tak o výhru. V Dubí u Teplic, kde se hrálo, jsme sice dostali první gól, ale pak jsme dokázali vývoj otočit. To svědčí o charakteru kluků, s nimiž jsme začali přípravu až 24. června. A přitom jsme hned narazili na velmi kvalitního soupeře. Chtěli jsme uspět, a o to je vítězství příjemnější. S elánem se můžeme pustit do dalších tréninků.“

Kouč netají pozitivní myšlení, které hodlá přenášet i na svoje svěřence. „Na práci ve Varnsdorfu se těším. Je na čem stavět,“ přesvědčoval po prvním přípravném zápase.

Jaká je nálada v hráčské kabině? „Hodně se psalo o tom, že Varnsdorf se vzdal práva účasti v první lize. Byla to realita. Absolutně však nemám strach, že by tady panovala beznaděj, byť každého sportovce mrzí, když udělá úspěch, ale nakonec si na zasloužený vrchol v podobě postupu nesáhne. Blíží se nová sezóna a všímám si, že kluci mají rádi fotbal a chtějí si jím i vydělávat. Proto jim nechybí motivace ani ve druhé lize,“ tvrdil Roman Skuhravý.

Z kádru odešel například klíčový záložník Radim Breite do Teplic. Hostování ukončilo rovněž několik borců. Ovšem kádr by měl zůstat kvalitní. „Někteří hráči ještě doléčují zranění z minulé sezóny. Doufám ale, že budou brzy k dispozici i Rudnytskyy a Daníček, kteří by měli mužstvo táhnout. Momentálně trénuje patnáct hráčů do pole a čtyři brankáři,“ upřesnil trenér.

Skuhravý si pochvaluje práci vedení klubu, konkrétně předsedy představenstva Vlastimila Gabriela. „Poznal jsem ho ještě z pozice hráče, když jsem ve Varnsdorfu před deseti lety sám hrával. Má široký rozhled o fotbale i přehled o hráčích a trendech. Podílí se na výběru mladých fotbalistů, kteří do Varnsdorfu přicházejí,“ podotkl nový varnsdorfský kouč.

Roman Skuhravý na sebe trenérsky výrazně upozornil v prvoligovém FK Jablonec, kde působil od května 2013 do června 2014. Naposledy vedl dorost pražské Dukly. A nyní si vyzkouší druhou ligu. „Na fotbal se dívám z toho pohledu, abych měl možnost s mužstvem pracovat způsobem, kterým sám chci. A stejně k tomu přistupuji i ve Varnsdorfu, kde hodlám preferovat ofenzivní herní styl,“ dodal trenér.

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře