Trenér Petr Rada se vrací do Jablonce

Petr Rada. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz
Petr Rada. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

JABLONEC - Vedení fotbalového Jablonce oznámilo změnu na trenérském postu. Osmý tým HET ligy doplní na lavičce Petr Rada, který vytvoří tandem s dosavadním koučem Zdeňkem Kluckým.

Reklama

Jablonec dosud vedl trenér Klucký, který nyní zůstane v klubu jako Radův asistent. Rada už v klubu trénoval před více než deseti lety. Naposledy v minulé sezóně na jaře vedl pražskou Spartu. Rada platí za zkušeného trenéra a v lize prošel snad všemi kluby, například Slavií, Libercem, několikrát Teplicemi, Jihlavou, Příbramí a dalšími celky.

Zdeněk Klucký se přesune z pozice hlavního kouče na asistenta. "Spolupracovali jsme spolu dlouho a myslím si, že nám to fungovalo. Byli jsme spolu v Jihlavě, v Liberci i v Jablonci a tak. Já pak odešel a Zdeněk chtěl z rodinných důvodů zůstat doma a nechtěl cestovat, když jsem šel jinam. Respektoval jsem jeho názor, že chce zůstat blíž domovu. Ale spolu jsme byli v kontaktu celou dobu, i když byl u mládeže v Jablonci. Máme spolu takový vztah. Víte, jak to je, trénovali jsme spolu téměř patnáct let. Teď nastala tahle situace, kdy se vedení v Jablonci rozhodlo takhle," sdělil Rada pro klubový web Jablonce.

Rada převezme tým počátkem roku 2018, smlouvu podepsal do 30. června 2019.

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře