Trenér Martin Démar si zvyká na novou práci v Dukle Liberec, tým je v popředí v extralize

Ze zápasu volejbalistů Dukly Liberec v extralize v Ústí nad Labem. Foto SEVEROCESKYDENIK
Ze zápasu volejbalistů Dukly Liberec v extralize v Ústí nad Labem. Foto SEVEROCESKYDENIK

Ve volejbalovém Liberci došlo v létě k zásadním změnám na všech postech u extraligového A- týmu Dukly. Po osmém místě v tabulce se vedení klubu rozhodlo k obměně kádru i angažování nového trenéra. Stal se jím bývalý český reprezentant s dlouholetou hráčskou i trenérskou praxí v zahraničí Martin Démar. Momentálně figuruje liberecký celek už na prvním místě extraligové tabulky.

Reklama

 

Martin Démar přišel do Liberce z Příbrami, kterou dovedl v minulé sezoně ke třetímu místu po základní části extraligy, ve čtvrtfinále play off tým nestačil na Aero Odolena Voda. A Démar akceptoval nabídku od Ještědu.

„Předně musím říci, že jsem byl rád, když mi Příbram dala šanci po návratu z Francie. Teď se ale soustřeďuji na Liberec. A poznávám, že jsou tady lepší možnosti, než v bývalém klubu. Tím nechci říci, že bych měl něco proti Příbrami, to rozhodně ne,“ svěřil se Démar.

Dukla Liberec má velkou tradici. Ostatně, klub slaví 75 let svojí existence, během níž získával mistrovské tituly v československé i české extralize.

„Není jednoduché  přijít do klubu, kde předtím dvanáct let působil trenér Michal Nekola a přede mnou tam byl půl roku Petr Brom, další trenérská osobnost. Hledám si svoje místo v Dukle Liberec, musím se začlenit. A doufám, že svou prací přesvědčím natolik, že tam zapadnu do dění v klubu,“ uvažoval trenér.

Démar si uvědomuje náročnost práce, jaká je s působením v libereckém celku spojena.

„Znovu opakuji, že Dukla Liberec, to je dobrá sportovní adresa. Ale zodpovědnost je všude,“ podotýká.

Liberecký tým se pohybuje v popředí tabulky a patří mezi adepty na titul.

„Vyhrát extraligu je v Česku hodně těžké. Karlovarsko je sice takříkajíc o parník vepředu, jenže soutěž bude ještě dlouhá. Objektivně vzato si myslím, že na titul může pomýšlet až šest celků,“ zamyslel se Démar.

Reklama

Hodnocení

3.5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře