Trenér Luboš Kozel zůstává po sedmém místě na lavičce fotbalistů Slovanu Liberec

Ilustrační snímek ze stadionu Slovanu Liberec. Foto SEVEROCESKYDENIK
Ilustrační snímek ze stadionu Slovanu Liberec. Foto SEVEROCESKYDENIK

Po skončení dalšího ročníku první fotbalové ligy nastává čas pro hodnocení, ale i výhledy na další sezonu. Fotbalisté Slovanu Liberec obsadili v závěrečné tabulce sedmé místo. Jen o příčku jim sice unikla účast v tzv. Nadstavbové skupině o titul, ale nakonec dovedli účinkování k prvenství ve skupině o 7.-10. místo.

Reklama

 

Hned po posledním zápase s Hradcem Králové oznámilo vedení klubu, že u týmu bude pokračovat trenér Luboš Kozel. Zkušený kouč přišel do Liberce v srpnu 2021, když několik měsíců předtím byl odvolán z lavičky Baníku Ostrava.

A v Liberci střídal Kozel tehdy odvolaného Pavla Hoftycha, který o půl roku později nastoupil do Mladé Boleslavi a nyní tam ke 31. květnu skončil na postu hlavního kouče a stal se sportovním manažerem. I takové rošády přináší český ligový fotbal.

Pokud jde o právě skončenou sezonu, její závěr nabídl v podání Slovanu Liberec zajímavou bilanci. Liberečtí nejprve v semifinále tzv. Prostřední skupiny prohráli v Českých Budějovicích 2:3 a v odvetě doma vyhráli 4:0. Tím si zajistili postup do finále o sedmé místo.

Na hřišti v Mladé Boleslavi vyhráli nad Hradcem Králové 4:0 a v odvetě na domácí půdě podlehli stejnému soupeři 2:3. Tedy fotbalová houpačka s velkým množstvím gólů.

„Ve čtyřech zápasech jsme dali dvanáct gólů, což je pozitivní bilance ohledně ofenzivního projevu. Sedmým místem jsme splnili cíl, s nímž jsme do nadstavby šli. Ale když to řeknu na rovinu, tak jsem trochu zklamaný z výsledku v posledním zápase sezony,“ uvažoval trenér Luboš Kozel pro média.

„Je sice pravda, že jsme měli náskok z prvního utkání venku, ale přece jen by bylo lepší na konec vítězství nebo aspoň remíza. Už kvůli našim fanouškům, kteří by si úspěšnější tečku zasloužili,“ mínil Kozel.Reklama

Hodnocení

3 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře