Trenér Luboš Kozel střídá ve Slovanu Liberec Pavla Hoftycha

Trenér Luboš Kozel. Foto Archiv SeveroceskyDenik
Trenér Luboš Kozel. Foto Archiv SeveroceskyDenik

K trenérské změně dochází na konci srpna v prvoligovém fotbalovém celku Slovanu Liberec. Novým koučem severočeského klubu se stal Luboš Kozel, který naposledy vedl Baník Ostrava a z jeho lavičky byl odvolán v průběhu jarní sezony.

Reklama

 

Kozel na trenérském postu pod Ještědem vystřídá Pavla Hoftycha, který u týmu skončil den po středečním senzačním vyřazení Liberce v domácím poháru s třetiligovými Zbuzany (1:2) společně se svým asistentem Pavlem Medynským. Při sobotní ligové porážce 0:1 se Zlínem vedl Slovan jako hlavní kouč asistent Miroslav Holeňák.

Kozel převezme mužstvo na začátku reprezentační přestávky. Pro nového libereckého trenéra jde o návrat do pro něj známého fotbalového prostředí. V období let 2007-2009 byl ve Slovanu asistentem tehdejšího hlavního trenéra Ladislava Škorpila společně s Radimem Nečasem.

V sestavě Slovanu za Kozlova asistentského působení nastupovali například Jan Nezmar, Tomáš Janů, Jan Polák, Marcel Gecov, Jiří Bílek, Petr Papoušek, Andrej Kerič, ale i Miroslav Holeňák a Theodor Gebre Selassie i nynější kapitán Sparty Bořek Dočkal. Zajímavostí je, že tehdy byl hráčem Liberce i Ondřej Smetana, který letos v únoru střídal na ostravské lavičce jako hlavní kouč právě Luboše Kozla.

Před prvním příchodem do Liberce měl ale Kozel za sebou i krátké angažmá na postu hlavního kouče Jablonce. Asistentské zkušenosti z Liberce Kozel uplatnil následně v pražské Dukle rovněž v první lize. Působil i u reprezentačních mládežnických výběrů a do nejvyšší soutěže se vrátil v Baníku Ostrava.

Liberečtí se rozhodli k trenérské změně jako první tým v ligové sezoně. A to v situaci, kdy v prvních šesti kolech získali jediný bod, dali jen jeden gól a krčí se na dně tabulky.

Reklama

Hodnocení

3.67 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře