Trenér Dušan Tesařík skončil na lavičce fotbalistů FK Ústí nad Labem

Trenér Dušan Tesařík. Foto SEVEROCESKYDENIK
Trenér Dušan Tesařík. Foto SEVEROCESKYDENIK

Trenérské změny, které patří k fotbalu, se nevyhýbají ani klubům třetí ligy. Vedení FK Ústí nad Labem oznámilo, že na lavičce mužstva po nevydařeném vstupu do jarní části ČFL skončil dosavadní hlavní kouč Dušan Tesařík. Novým trenérem ústeckého celku byl jmenován Vít Raszyk, který už působil v klubu jako šéftrenér mládeže.

Reklama

 

Dušan Tesařík má za sebou bohatou hráčskou kariéru. Začínal ve Zlíně, odkud přestoupil do Teplic. Krátce působil i v Příbrami a Baníku Ostrava. V české nejvyšší soutěži odehrál 256 zápasů.

S trénováním začal na Teplicku u mládeže a vedl i celky dospělých z nižších soutěží. V průběhu jarní sezony 2021/22 se stal v tehdy ještě druholigovém týmu FK Ústí nad Labem asistentem nově příchozího trenéra Martina Haška.

Po sestupu ústeckého celku do ČFL Martin Hašek skončil a Tesařík se od léta 2022 posunul na uvolněný post hlavního kouče. Toto angažmá trvalo ale jen do konce března 2023.

Ústeckým fotbalistům nevyšel vstup do jara, prohráli tři zápasy a tudíž nezískali ani bod. Vedení proto zareagovalo impulsem v podobě trenérské výměny.

Nový trenér Vít Raszyk by si měl odbýt premiéru u ústeckého áčka v sobotu 1. dubna v severočeském derby s FK Teplice B.

Pro Raszyka to bude pikantní debut, protože v minulosti rovněž pracoval v Teplicích s mládeží. V minulosti byl i hlavním trenérem mužů Baníku Most v době, kdy klub ještě hrával druhou ligu. 


Reklama

Hodnocení

3 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře