To je k vzteku. Liberci neuznali v Braze gól, pak prohrál v nastavení

Fotbalista Slovanu Liberec Lukáš Bartošák. Foto: archiv SeveročeskýDeník.czFotbalista Slovanu Liberec Lukáš Bartošák. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

Braga/Liberec - Fotbalisté Slovanu Liberec se v letošním ročníku Evropské ligy rozhodně nenudí. Před pár týdny přišli Severočeši o výhru nad Groningenem v 96. minutě po velmi sporné penaltě. Ve čtvrtek těsně prohráli v portugalské Braze poté, co běloruští sudí upřeli Slovanu možná regulerní gól a o remízu pak Liberec přišel inkasovaným gólem v čase 90+2 a prohrál 1:2.

Liberec letos na podzim rozhodně nenudí. Bojuje v popředí prvoligové tabulky, naposledy v domácí soutěži porazil 1:0 Spartu a následně sahal po bodech i v Evropské lize v portugalské Braze, ačkoli nastoupil bez řady zraněných hráčů a nemohli tak například nastoupit klíčoví borci Pavelka se Šuralem.

Liberec se v Braze dokonce dostal do vedení ve 35. minutě po pěkné trefě Jefremova. Ještě do přestávky Braga ale vyrovnala a pak v nervydrásající koncovce rozhodl v 90+2. minutě domácí Crislan.

Liberec tak do posledního utkání v základní skupině nastoupí s tím, že pokud chce postoupit do jarní fáze, musí doma porazit Olympique Marseille.

"Nakonec z našeho týmu zbylo jen torzo. Měli jsme hodně zraněných, hodně křečí. V závěru jsme utkání ztratili, což je škoda, protože remíza s Bragou by byla povzbuzující. Na konci nám došly síly," litoval Ondřej Švejdík, který při absenci Davida Pavelky musel nastoupit na pozici defenzivního záložníka, ačkoli v předzápasových sestavách figuroval na lavičce.

Utkání hodnotil i trenér Jindřich Trpišovský. "V prvním poločase jsme hráli velmi dobře, ve druhém nám došly síly. Sahali jsme po dobrém výsledku, ve výborném světle se ukázali hráči, které trápilo nějaké zranění a normálně by nenastoupili. Pro hráče mám jen slova uznání," komentoval kouč.

Ve druhém poločase Liberec vstřelil druhou branku, znovu se mezi obránci Bragy dokázal prosadit ruský štírek Jefremov. Sudí ale branku neuznali pro domnělý ofsajd, což na první pohled vypadalo zcela nepochopitelně. Po větším rozboru se ale ukázalo, že běloruští rozhodčí rozhodli správně. Kerbr, který centroval byl v ofsajdovém postavení, ale míč získal od bránícího domácího hráče. Portugalský protivník ale libereckou přihrávku vypíchl, takže se jednalo o "nevědomé hraní" a proto si sudí celou situaci obhájí.

Liberec, který nyní na druhé Marseille ztrácí dva body, musí na domácím hřišti k postupu bezpodmínečně vyhrát. Pak by po dvou letech dokázal postoupit ze základní skupiny Evropské ligy, stejně jako na podzim 2013 v konfrontaci se Sevillou, Freiburgem a Estorilem. Trpišovskému ale bude chybět vykartovaný obránce Pokorný.

3 hvězdiček / Hodnoceno: 3x

» Další zprávy z regionu Liberecko

Cizinec v kempu zaútočil nožem na jiného muže. Chtěl vraždit? Cizinec v kempu zaútočil nožem na jiného muže. Chtěl vraždit?
Sever Čech trápí déšť, hrozí povodně Sever Čech trápí déšť, hrozí povodně
Zachránili tenistku Kvitovou, teď dostanou miliony Zachránili tenistku Kvitovou, teď dostanou miliony

Nejnavštěvovanější místa v Česku. V žebříčku exceluje Liberec Nejnavštěvovanější místa v Česku. V žebříčku exceluje Liberec
Andrej Babiš i Miloš Zeman pod palbou protestů nejen v Praze, ale i v Liberci Andrej Babiš i Miloš Zeman pod palbou protestů nejen v Praze, ale i v Liberci
Na Spartě nemáme co ztratit, avizuje Karafiát před finišem ligy Na Spartě nemáme co ztratit, avizuje Karafiát před finišem ligy