Těším se na Karlovy Vary a Vsetín, říká litoměřický trenér Miloš Říha mladší

Trenér Miloš Říha mladší. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz
Trenér Miloš Říha mladší. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

LITOMĚŘICE - Hokejový trenér Miloš Říha mladší si získává stále větší renomé a respekt v českých soutěžích. Výborně se etabloval na postu hlavního kouče HC Stadion Litoměřice, navíc úzce spolupracuje s hokejovým svazem. A do nadcházející sezóny půjde litoměřický tým s jasnou vizí. „Chceme se podílet na rozvoji mladých hráčů,“ podotkl Říha mladší v průběhu letní přípravy.

Reklama

V čem by měla spočívat kooperace litoměřického klubu s nadějnými hráči z různých míst republiky?

Nedávno byl představen projekt, na jehož základě budou v Litoměřicích působit talentovaní hokejisté, kteří zatím nemají pevné místo v kádrech extraligových mužstev. Prostor dostanou v našem klubu, přičemž mohou využívat nejen tréninkový proces, ale i skvělé zázemí na litoměřickém zimním stadiónu. Práce s takovými hokejisty mě láká i z toho důvodu, že jsem asistentem trenéra Václava Varadi u reprezentační devatenáctky.

Bude tedy mít WSM liga, což je druhá nejvyšší soutěž, pro mladé borce motivační náboj?

Z první ligy nikdo nesestupuje. To je určitá výhoda pro práci, ale tlaky jsou všude. Přijatý model soutěže neznamená, že ji může hrát kdokoliv. Tak to asi není. Hráči budou mít touhu dostat se do extraligy a sbírat zkušenosti. A je jasné, že každý chce vyhrávat. Ale až čas ukáže, kdo se prosadí. Dopředu se nedá nic říci.

Zatímco Litoměřice účinkují v první lize už několik sezón v řadě, do WSM Ligy přibyly kluby zvučných jmen. Na koho se těšíte?

Samozřejmě na Karlovy Vary a Vsetín. V Karlových Varech jsem začínal trénovat mládež, když tam můj otec Miloš Říha starší v letech 1999-2001 trénoval v extralize. Vary budou tahákem první ligy, ale nebudeme se bát nikoho. A mám zprávy ze Vsetína, který do první ligy postoupil, že mohutně posilují pod vedením trenéra Jiřího Dopity o hráče z extraligy. Uvidíme, co postaví za mužstvo. Vary a Vsetín budou těžkými soupeři. Navíc tam jsou České Budějovice rovněž s posilami, Kladno, pražská Slavia.

Už máte představu o podobě litoměřického hráčského kádru?

Předpokládám, že tady bude jen šest zkušenějších hráčů. A z těch ostřílených z minulé sezóny zůstali pouze obránce Aleš Pavlas a útočník Jaroslav Kalla. A nedávno jsme uzavřeli dohodu s Vítězslavem Bílkem, který se vrací ze slovenské extraligy.

Reklama

Hodnocení

3.55 hvězdiček / Hodnoceno: 11x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře