Teplické béčko bojuje v popředí tabulky třetí ligy, vzdorovalo i Viktorii Žižkov

Ilustrační snímek ze zápasu FK Teplic B - Viktoria Žižkov, vpravo trenér Ladislav Jamrich. Foto SEVEROCESKYDENIK
Ilustrační snímek ze zápasu FK Teplic B - Viktoria Žižkov, vpravo trenér Ladislav Jamrich. Foto SEVEROCESKYDENIK

Celkem šest celků z Ústeckého a Libereckého kraje působí ve třetí fotbalové lize. Aktuálně si z nich nejlépe vede tým FK Teplice B, který atakuje přední příčky tabulky. Soutěž suverénním způsobem vede Viktoria Žižkov. ..

Reklama

 

..

A právě souboj teplického béčka se žižkovským favoritem měl napovědět, jak velký je rozdíl mezi lídrem a ostatními soupeři. Viktoria Žižkov totiž vévodí na čele s osmnáctibodovým náskokem.

Teplická rezerva prohrála doma se Žižkovem 2:3, ale domácí fotbalisté odešli ze zápasu se ctí. Na umělé trávě v areálu na Stínadlech byl k vidění bojovný fotbal.

„Klobouk dolů před kluky. Střetli jsme se s nejlepším celkem ČFL, který po sestupu z druhé ligy udržel kádr pohromadě a ještě jej posílil. My nastupujeme s mladými hráči a byli jsme rádi, že nám vypomohli Vondrášek, Fila a Hora z teplického ligového áčka,“ konstatoval trenér Ladislav Jamrich, který utkání na lavičce FK Teplice B intenzivně prožíval.

„Zápas jsme odpracovali. Bohužel ale nevyhrál lepší, nýbrž z mého pohledu šťastnější tým. Ukázalo se, že potřebujeme častější konfrontace s kvalitními soupeři. Někdy rozhodují i smůla a maličkosti, což však fotbal přináší,“ uvažoval Jamrich.

Trenér teplického béčka během vlastní hráčské kariéry působil především v Mostě.

„Zažil jsem pěknou éru mosteckého fotbalu, kdy se nám podařilo postoupit do první ligy. Zahrál jsem si po boku takových osobností, jako v Mostě byli Horst Siegl, Jirka Novotný, Martin Zbončák. Byla tam obrovská konkurence, takže jsem se od takových borců učil a rád na to období vzpomínám. Stačí připomenout trenéry Přemysla Bičovského, Zdeňka Ščasného a Roberta Žáka,“ naznačil Jamrich, že má od koho čerpat zkušenosti.

Kromě FK Teplice B startují z Ústeckého a Libereckého kraje ve třetí lize Sokol Brozany, FK Ústí nad Labem, FK Přepeře, FK Jablonec B a Baník Most-Souš.
..

Reklama

Hodnocení

3 hvězdiček / Hodnoceno: 4x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře