Teplice vyhlíží start fotbalového jara. Kouč Daniel Šmejkal je rád za návrat Hory po zranění

Daniel Šmejkal. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz
Daniel Šmejkal. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

TEPLICE - Fotbalisté Teplic vyhlíží jarní start HET ligy. Tu odstartují v sobotu 17. února na hřišti Jablonce. "Ještě nemám jasno o třech postech v sestavě," předesílá teplický kouč Daniel Šmejkal své plány před 16. ligovým a prvním jarním kolem.

Reklama

O víkendu Teplice sehrály poslední přípravný duel, když si na domácí půdu pozvaly druholigové Táborsko. To porazily 1:0 gólem Davida Vaněčka z 8. minuty.

"Věřím, že jsme se dobře přes zimní pauzu připravili a nyní se těšíme na víkendový start fobalového jara v Jablonci," nastínil teplický trenér Šmejkal poté, co jeho svěřenci zakončili zimní přípravu.

V generálce nastoupil v brance Jakub Diviš. Že bude novou brankářskou jedničkou Teplic a odsune na druhou kolej dlouholetou oporu Tomáše Grigara, prozradit nechtěl. "Co se týče sestavy proti Táborsku, byl to jen další přípravný zápas. O sestavě nemám jasno zhruba na třech postech," prozradil trenér nakonec.

Šmejkal je rád, že se po vleklém zranění vrací do sestavy záložník Jakub Hora. "Za Kubu Horu jsem rád, připojil se k nám na začátku přípravy. Jeho zdravotní stav je týden od týdne lepší a věřím, že to tak půjde dále," byl Šmejkal spokojen.

S výkonem navrátilce na ligové trávníky proti Táborsku byl spokojen. Jen větší gólovou pruduktivitu prý kreativní záložník mohl mít vyšší.

"Hora mohl v generálce skórovat, měl dobrou příležitost hlavou. Uvidíme, jaký bude jeho další zdravotní stav. Zdá se, že jeho součinnost s útočníky by mohla fungovat," naznačil Šmejkal

Záložník Jakub Hora: Už aby to začalo

Po desetiměsíční pauze zaviněnou zraněním se vrací na prvoligové trávníky záložník Jakub Hora. "Už aby to začalo," reaguje na otázku, jak se těší na souboj 16. kola v Jablonci.

Jeho dojmy po generálce s Táborskem?

"Mohl jsem vstřelit gól, měl bych pak ze zápasu ještě lepší pocit. Ale liga začíná až za týden," mávl záložník rukou.

"Po deseti měsících se vracím na trávník. Cítím se zdravý. Ještě musím posílit nohu, kterou jsem měl zraněnou. Ale pohybově vypadám dobře, myslím si, že už jsem stoprocetně zdravý. Věřil jsem, že fotbal nezapomenu, ale pauza byla opravdu dlouhá. Uvidíme, jak to bude vypadat v lize. Ale jsem připraven hrát. Troufám si i na základní sestavu. Fotbal mi už chyběl, jsem zpátky mezi klukama v kabině, jsem za to rád," komentoval svou situaci a návrat po zranění do kabiny mezi spoluhráče.

Co Hora očekává od severočeského derby v Jablonci? "Bude tam zima, uvidíme, jestli nezmrzneme. Ale těším se," usmál se.

Už v prvním domácím jarním zápase Teplice 24. února přivítají Baník Ostrava. Právě tam přestoupil štírek Martin Fillo, který byl do letošní zimy hvězdou Teplic a fanoušci si lebedili při jeho herní spolupráci s Jakubem Horou na jaře 2017. Teď proti sobě budou stát jako soupeři. "Martin Fillo hraje za Ostravu, já za Teplice. Před zápasem si podáme ruce, pobavíme se, ale během utkání to půjde stranou," zůstává Hora klidný.

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře