Teplice vyhlíží start fotbalového jara. Kouč Daniel Šmejkal je rád za návrat Hory po zranění

Daniel Šmejkal. Foto: archiv SeveročeskýDeník.czDaniel Šmejkal. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

TEPLICE - Fotbalisté Teplic vyhlíží jarní start HET ligy. Tu odstartují v sobotu 17. února na hřišti Jablonce. "Ještě nemám jasno o třech postech v sestavě," předesílá teplický kouč Daniel Šmejkal své plány před 16. ligovým a prvním jarním kolem.

Reklama

O víkendu Teplice sehrály poslední přípravný duel, když si na domácí půdu pozvaly druholigové Táborsko. To porazily 1:0 gólem Davida Vaněčka z 8. minuty.

"Věřím, že jsme se dobře přes zimní pauzu připravili a nyní se těšíme na víkendový start fobalového jara v Jablonci," nastínil teplický trenér Šmejkal poté, co jeho svěřenci zakončili zimní přípravu.

V generálce nastoupil v brance Jakub Diviš. Že bude novou brankářskou jedničkou Teplic a odsune na druhou kolej dlouholetou oporu Tomáše Grigara, prozradit nechtěl. "Co se týče sestavy proti Táborsku, byl to jen další přípravný zápas. O sestavě nemám jasno zhruba na třech postech," prozradil trenér nakonec.

Šmejkal je rád, že se po vleklém zranění vrací do sestavy záložník Jakub Hora. "Za Kubu Horu jsem rád, připojil se k nám na začátku přípravy. Jeho zdravotní stav je týden od týdne lepší a věřím, že to tak půjde dále," byl Šmejkal spokojen.

S výkonem navrátilce na ligové trávníky proti Táborsku byl spokojen. Jen větší gólovou pruduktivitu prý kreativní záložník mohl mít vyšší.

"Hora mohl v generálce skórovat, měl dobrou příležitost hlavou. Uvidíme, jaký bude jeho další zdravotní stav. Zdá se, že jeho součinnost s útočníky by mohla fungovat," naznačil Šmejkal

Záložník Jakub Hora: Už aby to začalo

Po desetiměsíční pauze zaviněnou zraněním se vrací na prvoligové trávníky záložník Jakub Hora. "Už aby to začalo," reaguje na otázku, jak se těší na souboj 16. kola v Jablonci.

Jeho dojmy po generálce s Táborskem?

"Mohl jsem vstřelit gól, měl bych pak ze zápasu ještě lepší pocit. Ale liga začíná až za týden," mávl záložník rukou.

"Po deseti měsících se vracím na trávník. Cítím se zdravý. Ještě musím posílit nohu, kterou jsem měl zraněnou. Ale pohybově vypadám dobře, myslím si, že už jsem stoprocetně zdravý. Věřil jsem, že fotbal nezapomenu, ale pauza byla opravdu dlouhá. Uvidíme, jak to bude vypadat v lize. Ale jsem připraven hrát. Troufám si i na základní sestavu. Fotbal mi už chyběl, jsem zpátky mezi klukama v kabině, jsem za to rád," komentoval svou situaci a návrat po zranění do kabiny mezi spoluhráče.

Co Hora očekává od severočeského derby v Jablonci? "Bude tam zima, uvidíme, jestli nezmrzneme. Ale těším se," usmál se.

Už v prvním domácím jarním zápase Teplice 24. února přivítají Baník Ostrava. Právě tam přestoupil štírek Martin Fillo, který byl do letošní zimy hvězdou Teplic a fanoušci si lebedili při jeho herní spolupráci s Jakubem Horou na jaře 2017. Teď proti sobě budou stát jako soupeři. "Martin Fillo hraje za Ostravu, já za Teplice. Před zápasem si podáme ruce, pobavíme se, ale během utkání to půjde stranou," zůstává Hora klidný.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

V Ústí vyroste menší hala pro bruslení. Vedle zimního stadionu V Ústí vyroste menší hala pro bruslení. Vedle zimního stadionu
Mimosoudní vymáhání pohledávek šetří peníze i čas Mimosoudní vymáhání pohledávek šetří peníze i čas
Rekonstrukce další části kanalizace v centru Roudnice je odloženo Rekonstrukce další části kanalizace v centru Roudnice je odloženo

Vznikne Na Kocandě parkovací dům? A co třeba u Labe? Vznikne Na Kocandě parkovací dům? A co třeba u Labe?
Vznikne v ústeckém Vaňově pobřežní promenáda místo přístavu? Vznikne v ústeckém Vaňově pobřežní promenáda místo přístavu?
Ekonomika nejen na severu Čech postavená na hlavu. Dluhy, exekuce a bez montoven by bylo ještě hůř Ekonomika nejen na severu Čech postavená na hlavu. Dluhy, exekuce a bez montoven by bylo ještě hůř

Obyvatelé Děčína ohroženi uvolněným skalním masivem se vrací domů Obyvatelé Děčína ohroženi uvolněným skalním masivem se vrací domů
V mostecké nemocnici o víkendu došlo k úmrtí novorozence. Co se stalo? V mostecké nemocnici o víkendu došlo k úmrtí novorozence. Co se stalo?
Lovci skolili lídra z Plzně a posunuli se na druhé místo! Lovci skolili lídra z Plzně a posunuli se na druhé místo!

Jaroslav Roubík chce ještě rok hrát hokej, pak se uvidí. Chuť stále mám, říká Jaroslav Roubík chce ještě rok hrát hokej, pak se uvidí. Chuť stále mám, říká
Požár domku na Děčínsku, jeden mrtvý Požár domku na Děčínsku, jeden mrtvý
Konec doplatků na bydlení obchodníkům s chudobou nevoní. Stahují se z Varnsdorfu Konec doplatků na bydlení obchodníkům s chudobou nevoní. Stahují se z Varnsdorfu


Komentáře