Teplice stále mohou do Evropy i přes pohár! Porazily Plzeň

Petr Rada. Foto: archiv SeveročeskýDeník.czPetr Rada. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

Teplice - Fotbalisté Teplic v úvodním čtvrtfinále Poháru FAČR porazili Viktorii Plzeň 2:1. Do odvety si tak vytvořili slibnou pozici a mohou pomýšlet na postup do semifinále.

Teplice vyhrály fotbalový pohár v roce 2009 a v 4. předkole Evropské ligy si později zahrály proti Hapoelu Tel-Aviv. Do pohárové Evropy by se mohli Severočeši podívat i letos. Nejprve ale musí vyřadit hvězdnou Viktorii Plzeň.

V úvodním utkání čtvrtfinále ale Teplice Viktoriány porazily 2:1. Mají tak solidní šanci na postup. Na druhou stranu Plzni stačí doma zvítězit například 1:0.

Žlutomodří sehráli s Plzní vyrovnaný zápas a v průběhu prohrávali 0:1, když se trefil Rajtoral. Závěr zápasu ale patřil Teplicím, protože nejprve vyrovnal hlavou Potočný a v 89. minutě rozhodl Balázs.

"Každé vítězství nad Plzní je cenné, a hraje soupeř v jakékoli sestavě. Mají přece široký kádr, který se připravuje na dvě soutěže. Jsem spokojen, že jsme za stavu 0:1 zvýšili tempo a bojovali jsme doslova do poslední minuty," liboval si teplický trenér Petr Rada.

Jeho plzeňský protějšek Miroslav Koubek přiznal zklamání z výsledku. "Když vedete venku ještě deset minut před koncem o gól, neměli byste prohrát. Vypadalo to na remízu, která by byla pro odvetu mnohem příznivější. Bohužel v samotném závěru jsme se dopustili především taktických chyb, což nás stálo vítězství. Soustředíme se na nedělní ligový zápas s Brnem, pak následuje odveta s Teplicemi."

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x

» Další zprávy z regionu Teplicko

SŽDC opraví i severočeská nádraží SŽDC opraví i severočeská nádraží
Mladík srazil cyklistku a ujel. Ta mezitím zemřela Mladík srazil cyklistku a ujel. Ta mezitím zemřela
Teplice předčily Jihlavu, podle kouče Šmejkala měli mít v tabulce bodů více Teplice předčily Jihlavu, podle kouče Šmejkala měli mít v tabulce bodů více

Martin Fillo: Mrzí mě neproměněná šance, aspoň máme bod Martin Fillo: Mrzí mě neproměněná šance, aspoň máme bod
S Pekhartem si pořád voláme, říká Jan Vošahlík, který málem slavil titul s Jabloncem a nyní chce úspěch v Teplicích S Pekhartem si pořád voláme, říká Jan Vošahlík, který málem slavil titul s Jabloncem a nyní chce úspěch v Teplicích
David Vaněček: Proti Dukle jsme už museli uspět, což se povedlo David Vaněček: Proti Dukle jsme už museli uspět, což se povedlo