Teplice si výhrou nad Jihlavou upevnily šesté místo

Brankář Martin Chudý na ilustračním snímku (vzadu). Foto: facebook FK TepliceBrankář Martin Chudý na ilustračním snímku (vzadu). Foto: facebook FK Teplice

TEPLICE - Fotbalisté Teplic po dlouhé době zvítězili na domácím trávníku, když přetlačili Vysočinu Jihlava 1:0. Jediným gólem duel rozhodl v 53. minutě Martin Fillo z penalty.

Teplice letos na domácím hřišti patří k nejhorším v lize, a tak si proti Jihlavě už potřebovaly zlepšit bilanci domácích zápasů. A to se povedlo. "Skláři" vyhráli 1:0.

"V prvním poločase jsme kontrolovali hru, v tom druhém jsme měli několik vyložených šancí. Vyhráli jsme zaslouženě," hodnotil teplický záložník Martin Fillo a střelec vítězné branky z penalty.

Na jeho zásahu měl zásadní podíl útočník Marek Červenka, jenž ve druhém poločase zužitkoval teplický brejk a došel si pro penaltový faul. Pokutový kop následně proměnil právě Martin Fillo.

"Vloni jsem penalty proměňoval, takže jsem si věřil a myslím, že nemám důvod penalty nezahrávat. Konečně jsme vyhráli, už minule domácí remíza s Brnem byla málo, remizovali jsme i v Mladé Boleslavi. Nyní nastoupil Marek Červenka do základní sestavy, sprintový hráč, a hru rozhýbal. Jen škoda, že jsme šancí neproměnili více a až do konce se strachovali o výhru, protože Jihlava se v závěru snažila vyrovnat," dodal Fillo.

Po hodně dlouhé době také do branky Teplic nastoupil náhradní brankář Martin Chudý, který nahradil zraněného Tomáše Grigara. "Jsem rád za výhru, dlouho na mě nic nešlo, ale na konci Jihlava zahrozila a musel jsem zasahovat. Mužstvo jsem podržel a připsali jsme si tři body. Na konci utkání jsem musel reflexivně vyrážet míč, tam to bylo nebezpečné," uzavřel gólman, který i vinou zranění neměl příliš možností ukázat v teplickém dresu své kvality, avšak nyní potvrdil, že je kvalitním brankářem, a připsal si čisté konto.

Teplice si tak upevnily šesté místo v tabulce, které budou držet i po 19. kole první fotbalové ligy. Na pátou Mladou Boleslav ztrácí čtyři body.

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x

» Další zprávy z regionu Teplicko

SŽDC opraví i severočeská nádraží SŽDC opraví i severočeská nádraží
Mladík srazil cyklistku a ujel. Ta mezitím zemřela Mladík srazil cyklistku a ujel. Ta mezitím zemřela
Teplice předčily Jihlavu, podle kouče Šmejkala měli mít v tabulce bodů více Teplice předčily Jihlavu, podle kouče Šmejkala měli mít v tabulce bodů více

Martin Fillo: Mrzí mě neproměněná šance, aspoň máme bod Martin Fillo: Mrzí mě neproměněná šance, aspoň máme bod
S Pekhartem si pořád voláme, říká Jan Vošahlík, který málem slavil titul s Jabloncem a nyní chce úspěch v Teplicích S Pekhartem si pořád voláme, říká Jan Vošahlík, který málem slavil titul s Jabloncem a nyní chce úspěch v Teplicích
David Vaněček: Proti Dukle jsme už museli uspět, což se povedlo David Vaněček: Proti Dukle jsme už museli uspět, což se povedlo