Teplice se zvedají. Dokáží zaskočit i Spartu?

Útočník David Vaněček v akci. Foto: archiv FK TepliceÚtočník David Vaněček v akci. Foto: archiv FK Teplice

TEPLICE - Zatímco v minulé sezóně tepličtí fotbalisté řešili sestupové starosti, letos se pohybují na klidném šestém místě v tabulce ePojištění.cz ligy. A může to být ještě lepší, pokud by v posledním zápase kalendářního roku dokázali uspět na hřišti pražské Sparty. Do Prahy zajíždějí v sobotu 3. prosince.

Reklama

Teplice naposledy v domácím prostředí porazily silný Jablonec 1:0 šťastným zásahem Tomáše Kučery, který v teplickém dresu zaznamenal svou vůbec první branku. "Upachtěný zápas. Herně to nebylo dobré, ale po šťastné střele s teči hostujícího hráče jsme vyhráli," pochvaloval si poslední duel proti Jablonci sám Kučera.

Severočeši mají na kontě 22 bodů, patří jim 6. místo v tabulce. Jaká změna oproti minulé sezóně, kdy se Teplice do posledního kola strachovaly o záchranu. Kouče Davida Vavrušku nahradil Daniel Šmejkal a tým šlape. Minimálně zažije klidnou zimní přestávku.

"Po těžkém startu do sezóny jsme začali sbírat body a naše výkony se ustálily. Jen škoda domácí porážky s Hradcem, proti němu jsme měli získat body. A na lepší výsledek jsme sahali i v duelech proti Mladé Boleslavi či Slavii," vzpomíná Kučera.

Nyní čeká svěřence Daniela Šmejkala zápas na Spartě. Na Letné se teplickému souboru dlouhodobě nedaří, do Prahy ale odjede s bojovnou náladou. "Bude to svátek. Pojedeme tam si to užít a třeba získáme i nějaký bod. Určitě se nebudeme chtít rozloučit s podzimem nějakým debaklem," předesílá Kučera.

Na Spartě nastoupí Teplice v sobotu 3. prosince od 15 hodin, fanklub pořádá výjezd. Autobusový zájezd vyjede ze Stínadel v sobotu ve 12:30, cena zájezdu bez vstupenky na zápas činí 170 Kč.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Teplicko

SŽDC opraví i severočeská nádraží SŽDC opraví i severočeská nádraží
Mladík srazil cyklistku a ujel. Ta mezitím zemřela Mladík srazil cyklistku a ujel. Ta mezitím zemřela
Teplice předčily Jihlavu, podle kouče Šmejkala měli mít v tabulce bodů více Teplice předčily Jihlavu, podle kouče Šmejkala měli mít v tabulce bodů více

Martin Fillo: Mrzí mě neproměněná šance, aspoň máme bod Martin Fillo: Mrzí mě neproměněná šance, aspoň máme bod
S Pekhartem si pořád voláme, říká Jan Vošahlík, který málem slavil titul s Jabloncem a nyní chce úspěch v Teplicích S Pekhartem si pořád voláme, říká Jan Vošahlík, který málem slavil titul s Jabloncem a nyní chce úspěch v Teplicích
David Vaněček: Proti Dukle jsme už museli uspět, což se povedlo David Vaněček: Proti Dukle jsme už museli uspět, což se povedlo


Komentáře