Teplice se těší na novou sezónu, Mahmutovič se už nevrátí

Trenér Teplic Daniel Šmejkal. Foto: archiv FK Teplice
Trenér Teplic Daniel Šmejkal. Foto: archiv FK Teplice

Teplice - Fotbalisté FK Teplice skončili v uplynulém ročníku nejvyšší fotbalové soutěže až na 12. místě, což vyústilo v změnu trenéra. Davida Vavrušku nahradil Daniel Šmejkal. S ním by Severočeši chtěli být v tabulce výše.

Reklama

Teplice se po mnoho let netajily vysokými ambice, v poslední sezóně hrály ale o záchranu v nejvyšší soutěži. "Chceme budovat tým tak, aby v budoucnu měl kvalitu na umístění pro pohárové pozice. Chceme být v tabulce výše a do pohárů se dostat," prozradil předseda představenstva klubu Pavel Šedlbauer.

"Chceme být úspěšní a být výše v tabulce, než v uplynulém ročníku. Tým máme kvalitní a jde o to, aby to ukázali na hřišti. Mužstvo v přípravném období pracovalo výborně, ale jedna věc je příprava a druhá ostré zápasy. Snad to přetavíme v dobré výsledky," přeje si nový kouč Daniel Šmejkal.

Teplice čeká na úvod sezóny těžký los, v začátcích sezóny budou žlutomodří čelit Spartě, Slavii či Mladé Boleslavi. Ligu startují 29. července na hřišti Dukly Praha. "Los jsme sledovali a je těžký, ale soustředíme se sami na sebe. Teď se připravujeme na pátek a na zápas proti Dukle," nastínil Šmejkal.

"Ještě nás čeká přípravný duel v Chomutově proti Sokolovu, snad se dobře připravíme a pak už začne liga," dodal Šmejkal.

Na předsezónní tiskové konferenci pak ředitel klubu Petr Hynek prozradil, že útočník Aidin Mahmutovič, který patřil v minulosti mezi obávané teplické střelce, se už na sever Čech nevrátí.

"Mahmutovič přes letní přestupové obodbí tématem nebyl. Před časem řekl, že u nás hrát nechce a že chce odejít kamkoli. Tím je to vyřešené," uzavřel ředitel klubu Hynek.

Přes léto klub opustil záložník Táborský, obránce Dimitrovski a útočník Kapolongo. Na hostování zamířili tři mladí hráči Novotný, Strada a Richter. Z hostování se naopak vrátil Dressler s Urmou. Naopak klub posílil útočník Marek Červenka ze Slavie a Robert Hrubý, který naposledy ze Slavie hostoval v Ostravě. Ten přichází na hostování.

Teplický klub přes léto vyměnil trávník a fanoušci se mohou těšit na novou velkoplošnou obrazovku zhruba za 8 milionů korun.

Reklama

Hodnocení

4.33 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře