Teplice se těší na novou sezónu, Mahmutovič se už nevrátí

Trenér Teplic Daniel Šmejkal. Foto: archiv FK TepliceTrenér Teplic Daniel Šmejkal. Foto: archiv FK Teplice

Teplice - Fotbalisté FK Teplice skončili v uplynulém ročníku nejvyšší fotbalové soutěže až na 12. místě, což vyústilo v změnu trenéra. Davida Vavrušku nahradil Daniel Šmejkal. S ním by Severočeši chtěli být v tabulce výše.

Reklama

Teplice se po mnoho let netajily vysokými ambice, v poslední sezóně hrály ale o záchranu v nejvyšší soutěži. "Chceme budovat tým tak, aby v budoucnu měl kvalitu na umístění pro pohárové pozice. Chceme být v tabulce výše a do pohárů se dostat," prozradil předseda představenstva klubu Pavel Šedlbauer.

"Chceme být úspěšní a být výše v tabulce, než v uplynulém ročníku. Tým máme kvalitní a jde o to, aby to ukázali na hřišti. Mužstvo v přípravném období pracovalo výborně, ale jedna věc je příprava a druhá ostré zápasy. Snad to přetavíme v dobré výsledky," přeje si nový kouč Daniel Šmejkal.

Teplice čeká na úvod sezóny těžký los, v začátcích sezóny budou žlutomodří čelit Spartě, Slavii či Mladé Boleslavi. Ligu startují 29. července na hřišti Dukly Praha. "Los jsme sledovali a je těžký, ale soustředíme se sami na sebe. Teď se připravujeme na pátek a na zápas proti Dukle," nastínil Šmejkal.

"Ještě nás čeká přípravný duel v Chomutově proti Sokolovu, snad se dobře připravíme a pak už začne liga," dodal Šmejkal.

Na předsezónní tiskové konferenci pak ředitel klubu Petr Hynek prozradil, že útočník Aidin Mahmutovič, který patřil v minulosti mezi obávané teplické střelce, se už na sever Čech nevrátí.

"Mahmutovič přes letní přestupové obodbí tématem nebyl. Před časem řekl, že u nás hrát nechce a že chce odejít kamkoli. Tím je to vyřešené," uzavřel ředitel klubu Hynek.

Přes léto klub opustil záložník Táborský, obránce Dimitrovski a útočník Kapolongo. Na hostování zamířili tři mladí hráči Novotný, Strada a Richter. Z hostování se naopak vrátil Dressler s Urmou. Naopak klub posílil útočník Marek Červenka ze Slavie a Robert Hrubý, který naposledy ze Slavie hostoval v Ostravě. Ten přichází na hostování.

Teplický klub přes léto vyměnil trávník a fanoušci se mohou těšit na novou velkoplošnou obrazovku zhruba za 8 milionů korun.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

4.33 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Teplicko

SŽDC opraví i severočeská nádraží SŽDC opraví i severočeská nádraží
Mladík srazil cyklistku a ujel. Ta mezitím zemřela Mladík srazil cyklistku a ujel. Ta mezitím zemřela
Teplice předčily Jihlavu, podle kouče Šmejkala měli mít v tabulce bodů více Teplice předčily Jihlavu, podle kouče Šmejkala měli mít v tabulce bodů více

Martin Fillo: Mrzí mě neproměněná šance, aspoň máme bod Martin Fillo: Mrzí mě neproměněná šance, aspoň máme bod
S Pekhartem si pořád voláme, říká Jan Vošahlík, který málem slavil titul s Jabloncem a nyní chce úspěch v Teplicích S Pekhartem si pořád voláme, říká Jan Vošahlík, který málem slavil titul s Jabloncem a nyní chce úspěch v Teplicích
David Vaněček: Proti Dukle jsme už museli uspět, což se povedlo David Vaněček: Proti Dukle jsme už museli uspět, což se povedlo

Musíme to opravit 🙂. A silničáři nikde, jen rozkopané silnice. Proč? Musíme to opravit 🙂. A silničáři nikde, jen rozkopané silnice. Proč?
Teplice chtějí hrát o poháry. Podaří se jim to? Teplice chtějí hrát o poháry. Podaří se jim to?
Chtěl ukrást kabel, za trest dostal elektrickým výbojem Chtěl ukrást kabel, za trest dostal elektrickým výbojem

Liga bude zajímavá. Znovu chceme hrát nahoře, říká teplický Admir Ljevakovič Liga bude zajímavá. Znovu chceme hrát nahoře, říká teplický Admir Ljevakovič
Jsme zklamaní, ale páté místo je přesto úspěch, říká teplický Martin Fillo Jsme zklamaní, ale páté místo je přesto úspěch, říká teplický Martin Fillo
Konec legendy, Štěpán Vachoušek končí kariéru. Vachy, díky! Konec legendy, Štěpán Vachoušek končí kariéru. Vachy, díky!


Komentáře